Miejscy ogrodnicy sadzą drzewa. W 13 dzielnicach pojawi się tysiąc nowych drzew

Nowe drzewa pojawią się w 13 dzielnica Warszawy. Urząd miasta we współpracy z urzędami dzielnic rozpoczęły właśnie nasadzanie roślinności. Do końca kwietnia w stolicy pojawi się 1 000 nowych drzew.
Zobacz wideo

Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Warszawy tłumaczy, że "drzewa są bardzo cenne dla Warszawy".

Inwestujemy w kolejne nasadzenia, by miasto było przyjazne zarówno dla warszawianek i warszawiaków, ale także dla środowiska

- mówi.

Tysiąc nowych drzewa pojawi się w Warszawie

W pierwszej kolejności nowe drzewa pojawią się na Mokotowie, Białołęce i w Śródmieściu. Nowe szpalery pojawią się m.in. przy ul. Rzymowskiego, Domaniewskiej oraz al. Lotników. Dodatkowa zieleń pojawi się też wzdłuż al. Armii Ludowej, Niepodległości i ul. Marszałkowskiej. W sumie nasadzenia obejmą aż 13 dzielnic Warszawy. 

Urzędnicy zadbali o to, aby drzewa były przystosowane do miejskich warunków. Każde drzewo ma co najmniej 16-centymetrowy pień w obwodzie i dodatkowo zostały zabezpieczone palikami i wiązaniami, aby nie zagroził im wiatr. 

- W całym mieście sadzimy drzewa według przyjętych standardów. Dzięki temu mamy pewność, że zieleń przyjmie się w ziemi i każdej wiosny będzie mogła ożywić stolicę na nowo - dodaje Renata Kuryłowicz, pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Zarządzania Zielenią Miejską.

W akcję nasadzanie nowej roślinności mogą włączać się również mieszkańcy Warszawy. W zeszły weekend dzieci i dorośli posadzili wspólnie pięć drzew przy ul. Ordonówny na Białołęce. Warszawiacy mogą również decydować o tym, gdzie pojawią się nowe drzewa. Mogą to robić za pośrednictwem aplikacji mobilnej "Milion drzewa" i "Warszawa 19115".

Pełną listę miejsc, w których pojawią się nowe drzewa można znaleźć TUTAJ>>>

Warszawski Zarząd Zieleni przypomina, że cały czas pracuje nad tym, aby stolica stawała się coraz bardziej zielona. Tylko w zeszłym roku warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni posadzili ponad 6 400 drzew we wszystkich dzielnicach.

Zobacz wideo
Więcej o: