Rembertów. Obywatelskie zatrzymanie kierowcy opla. Trzeba było wybić szybę i zabrać kluczyki

W Rembertowie doszło w środę rano do obywatelskiego zatrzymania. Jeden z kierowców zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę w oplu. Okazało się, że kierujący urządził sobie w aucie samotną imprezę.
Zobacz wideo

Około godziny 7 w środę na ulicy Żołnierskiej w warszawskim Rembertowie doszło do obywatelskiego zatrzymania. Jadący do pracy komendant posterunku policji w Wawrze zauważył, że inny uczestnik ruchu drogowego zachowuje się dziwnie. 

Rembertów. Kierowca zrobił w samochodzie imprezę

Jak relacjonuje Joanna Węgrzyniak dla Tvnwarszawa.pl, komendant samodzielnie próbował zatrzymać podejrzanego kierowcę, a po chwili do jego akcji dołączyli się inni kierowcy. W końcu udało się go zatrzymać, ale na tym się nie skończyło. Mężczyzna nie chciał ustąpić, zabarykadował się w środku i próbował odjechać. Osoby, które dokonały obywatelskiego zatrzymania musiały wybić szybę samochodu, aby zabrać mu kluczyki do samochodu. Dopiero później na miejsca przyjechała policja. 

Szybko okazało się, że podejrzenia były uzasadnione - 32-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Podejrzewa się też, że mógł spożywać alkohol podczas prowadzenia - w samochodzie leżały puste butelki po wódce i kubeczki.

Przez jakiś czas ul. Żołnierska była zakorkowana, sytuację szybko udało się jednak opanować i już około godziny 8 wszystko wróciło do normy.  

Więcej o: