W Warszawie powstanie stanowisko dla nowego urzędnika. Będzie zajmował się sprawami kobiet

Po Warszawskiej Karcie LGBT+ przyszła pora na kolejny krok. Urząd Miast st. Warszawa ogłosił właśnie konkurs na stanowisko pełnomocnika lub pełnomocniczkę ds. kobiet. Na czym będzie polegała praca?
Zobacz wideo

W warszawskim ratusz pojawi się nowe stanowisko - osoba, która na nim zasiądzie będzie zajmowała się sprawami warszawianek. Rafał Trzaskowski właśnie ogłosił konkurs na pełnomocnika lub pełnomocniczkę do spraw kobiet. 

Nowe stanowisko w Warszawie: pełnomocnik ds. kobiet

Na początku roku Rafał Trzaskowski podpisał się pod Warszawską Kartą LGBT+, która ma rozwiązać problemy tego środowiska. Wśród jej najważniejszych zapisów są: stworzenie placówki interwencyjnej, która będzie schronieniem dla osób nieheteroseksualnych wyrzuconych z domu, stworzenie całodobowej infolinii skierowanej do osób LGBT+, gdzie udzielana będzie pomoc psychologiczna i prawna czy przeciwdziałanie mowie nienawiści i przemocy słownej i fizycznej, aby skutecznie chronić osoby LGBT+.

Po kroku w kierunku pomocy osobom LGBT+ przyszła pora na kolejną grupę warszawiaków - kobiety. Warszawska radna Daria Łodoba poinformowała na Twitterze, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił konkurs na pełnomocnika lub pełnomocniczkę ds. kobiet. 

Z opublikowanych dokumentów konkursowych możemy już dowiedzieć się, czym będzie zajmowała się taka osoba. Obowiązki pełnomocnika mają skupiać się przede wszystkim na opiece medycznej oraz przeciwdziałaniu przemocy. Nowy urzędnik ma opracować i wdrożyć program, który zapewni kobietom w Warszawie opiekę zdrowotną na wysokim poziomie oraz monitorować działania związane z ochroną kobiet przed przemocą. Ma także dbać o to, aby warszawianki, które są ofiarami przemocy miały zapewnione wsparcie psychologiczne i prawne.

Pełnomocnik ds. kobiet będzie stał także na straży równouprawnienia. Będzie dbać o to, aby kobiety i mężczyźni mieli równe szanse i prawa we wszystkich aspektach swojej działalności. Jednym z zadań pełnomocnika będzie także wspieranie kobiet w działalności publicznej i kulturalnej. 

Osoby, które chcą ubiegać się o to stanowisko muszą mieć co najmniej 4 lata stażu, w tym co najmniej kilka z nich na podobnym stanowisku. Musi także umieć zarządzać ludźmi, dobrze mówić po angielsku i mieć nieposzlakowaną opinię. Kandydaci mogą zgłaszać się do 1 kwietnia. 

Więcej o: