Trzy łosie biegały między samochodami na Białołęce. "Sąsiedzi, uważajcie na siebie"

"Drodzy Sąsiedzi, uważajcie na siebie" - napisał na Facebooku pan Radek, któremu udało się nagrać trzy łosie przebiegające przez ulicę Modlińską podczas porannego szczytu komunikacyjnego. Mieszkańcy donoszą, że takie spotkania na Białołęce to wcale nie rzadkość.
Zobacz wideo

Pan Radek był jednym z kierowców, którzy w poniedziałek 18 marca przejeżdżali ulicą Modlińską podczas porannego szczytu komunikacyjnego. Około godziny 9:30 na jezdnię, prosto przed samochody, wybiegły trzy łosie. 

Białołęka. Łosie biegały między samochodami. "Uważajcie na siebie"

Wszyscy kierowcy zdążyli wyhamować na czas, a zwierzęta przebiegły przez jednię w kierunku Legionowa, a następnie przeskoczyły przez barierki i pokonały kolejne dwa pasy ruchu i wbiegły do lasu.

"Sąsiedzi, uważajcie na siebie. Modlińska w kierunku Legionowa" - napisał na facebookowej grupie pan Radek, któremu udało się nagrać i sfotografować przebiegające przez jezdnię łosie.

Z komentarzy mieszkańców Białołęki wynika, że spotkania z łosiami zdarzają im się coraz częściej, a znaki ostrzegające przez dzikimi zwierzętami nie wzięły się przy Modlińskiej znikąd. 

Wcześniej były w lasku pomiędzy Kauflandem a Czajką
Miałam taką sytuację z jednym przy Kauflandzie na Mehoffera 
Te łosie przebiegają przez ulicę jak typowe "łosie"
Może ładnie wyglądają na zdjęciu i z daleka. Ale centralnie przed maską to szok

- czytamy w komentarzach.

Na samej ulicy Modlińskiej łosie nie spowodowały dotychczas żadnego wypadku. Jak podaje portal Tustolica.pl, na ulicy Pułkowej, która biegnie równolegle do Modlińskiej, w ciągu ostatnich trzech lat odnotowano jeden wypadek i sześć kolizji spowodowanych przez te zwierzęta.

Na najbliższe lata w Warszawie planowana jest budowa dużego tunelu (połączy Puszczę Kampinoską z brzegiem Wisły), który ma pomóc w odseparowaniu łosi od szlaków komunikacyjnych.

Więcej o: