Rafał Trzaskowski i jego zastępcy przejdą trening medialny za 2 mln złotych? Sprawdziliśmy, to nieprawda

Warszawski ratusz wyda 2 miliony złotych na szkolenie Rafała Trzaskowskiego i jego zastępców do występów przed kamerą? Ratusz dementuje i tłumaczy, na co przeznaczone zostaną pieniądze.
Zobacz wideo

W czwartkowym wydaniu "Super Expressu" opublikowano materiał, w którym poinformowano, że warszawski urząd miasta wyda 2 miliony złotych na program "Lider Zmiany w Samorządzie Warszawskim". 

Rafał Trzaskowski przejdzie trening medialny za 2 mln złotych? Ratusz: Fake news

Artykuł "SE" tłumaczy, że dzięki programowi Rafał Trzaskowski i jego podwładni mają przejść trening medialny, czyli "szkolenie z komunikacji oraz autoprezentacji i wystąpień publicznych". Dziennikarze dodają, że z 2-milionowego szkolenia skorzystają pracownicy ze szczebla zarządzającego w ratuszu. 

Ratusz nie potwierdził doniesień dziennika. W czwartek udało nam się skontaktować z rzecznikiem Urzędu Miast st. Warszawa, Kamilem Dąbrową. Powiedział, że doniesienia są nieprawdziwe i nieprecyzyjne. W rozmowie z Metrowarszawa.pl rzecznik tłumaczy, że szkolenia, o których mowa mają potrwać dwa lata, ale przetarg na nie jeszcze się nie zakończył. Ich łączny koszt to 1,83 mln złotych, a ich program obejmie m.in. sposoby komunikowania się i podnoszenia jakości obsługi klienta.

Fake newsem jest natomiast informacja, że w szkoleniach wezmą udział prezydent Trzaskowski i wiceprezydenci. Program będzie skierowany do kadry urzędniczej, na przykład do burmistrzów

- mówi Kamil Dąbrowa, rzecznik ratusza.

Dodaje również, że w szkoleniach ma wziąć nie tylko kadra zarządzająca, ale i wielu innych urzędników. - W przeliczeniu koszt na jedną osobę wynosie około 280 złotych. I moim zdaniem nie jest to wcale duża kwota - dodaje.

Więcej o: