Dyrektor z Poczty Polskiej apeluje do mieszkańców o rowery dla listonoszy. "Szczyt bezczelności"

Dyrektor regionu Poczty Polskiej zwrócił się do mieszkańców Warszawy z nietypową prośbą - poprosił, by oddali listonoszom swoje niepotrzebne rowery. Ogłoszenie wywieszono w jednym z warszawskich urzędów, a jego zdjęcie obiegło sieć. "Z takim apelem mogłaby się zwrócić każda firma" - dziwią się mieszkańcy.
Zobacz wideo

"Szanowni Państwo! Często w piwnicach zalegają stare niepotrzebne rowery. Jeśli nie wiecie co z nimi zrobić, podarujcie je listonoszowi" - tymi słowami zwrócił się do mieszkańców Warszawy dyrektor regionalny Poczty Polskiej, Krzysztof Sołśnia. 

Poczta apeluje o rowery dla listonoszy. "Mamy problem z pozyskaniem pracowników"

Ogłoszenie zostało wywieszone w jednym z warszawskich urzędów. Czytamy w nim, że poczta jest w trudnej sytuacji i ma "trudności z kandydatami do pracy". Stare, niepotrzebne rowery, które zdaniem autora ogłoszenia często zalegają w piwnicach mieszkańców, mogłyby się przydać kandydatom na listonoszy. Ci nie mają często własnych rowerów, a Poczta Polska nie jest w stanie im ich zapewnić.

Czasem zgłaszają się chętni bez własnego roweru. W tych przypadkach udostępnienie im tego środka transportu ułatwiłoby nam pozyskanie pracownika. Proszę Państwa o pomoc, zarówno poszczególnym ludziom, jak i naszej firmie
Potencjalny listonosz uzyska narzędzie pracy, a twój rower drugie życie. Czysta piwnica, a rower dla listonosza

-  czytamy w apelu.

Pod ogłoszeniem podano też dane kontaktowe do kierowniczki działu, która zajmuje się koordynacją akcji.

Mieszkańcy zbulwersowani ogłoszeniem. "Szczyt bezczelności"

Zdjęcie apelu zostało udostępnione na fanpage'u "Ursynów - tu mieszkam". Wielu mieszkańców zwraca uwagę, że ogłoszenie jest absurdalne, a państwowa firma nie powinna zwracać się z apelem o pomoc do mieszkańców, którzy na co dzień są jej klientami. 

Z takim apelem mogłaby się zwrócić każda firma
Szczyt bezczelności Państwowa spółka zwraca się o używane rowery do mieszkańców.
Idąc za ciosem proponuję, by pacjent dostarczał chirurgowi narzędzia chirurgiczne 
To pracodawca powinien zapewnić pracownikom odpowiednie sprzęty

- czytamy w komentarzach.

Jakie były intencje dyrektora, który wywiesił ogłoszenie? W komunikacie przesłanym do dziennika "Fakt" biuro prasowe Poczty Polskiej poinformowało, że dyrektor, który wystosował prośbę, miał "dobre intencje".

"Ale treść ogłoszenia została, niestety, niefortunnie przygotowana" - dodano.

Więcej o: