Władze Warszawy podpisały umowy na dwie nowe szkoły. Urząd pokazał już wizualizacje

Nowe sale lekcyjne i gimnastyczne, ale też siłownia plenerowa i wiata na 200 rowerów - tak wyposażone będą dwie nowe szkoły w Warszawie. Urząd miasta pochwalił się wizualizacjami budynków, które powstaną na Targówku i Żoliborzu.

Władze Warszawy podpisały w ostatnich dniach umowy na budowę dwóch szkół. Przy ulicy Gilarskiej na Targówku  powstanie zespołu szkolno-przedszkolny dla blisko 1000 uczniów. Z kolei na Żoliborzu przy ulicy Anny German zbudowany zostanie zespół szkolno-przedszkolny dla 800 uczniów i 150 przedszkolaków.

Na stronie urzędu miasta opublikowano wizualizacje budynków obu szkół. Mają być nowoczesne i zapewniać - poza dobrymi warunkami do nauki - miejsca do uprawiania sportu, zarówno wewnątrz, jak i na dworze. 

Szkoła przy ul. Gilarskiej na Targówku 

Jak opisuje urząd miasta, nowa szkoła na Targówku będzie gotowa w 2020 roku. Zespół ma mieścić się w dwukondygnacyjnym budynku. Będzie liczyć 24 sale lekcyjne. Poza nimi znajdą się w nim m.in. pracownie, aula, stołówka i szatnia. Szkoła ma być przygotowana na uczniów dojeżdżających rowerami. Przed wejściem powstaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych.

W kolejnych etapach powstanie przedszkole z osobnym wejściem oraz ogólnodostępna hala sportowa - czytamy na stronie urzędu. Koszt inwestycji to 54 mln zł. Wykonawcą jest firma IDS-BUD.

Szkoła przy ul. Anny German na Żoliborzu

Budowa zespołu szkół na Żoliborzu ma zakończyć się rok później, w czwartym kwartale 2021 roku. Budynek będzie czteropiętrowy z wewnętrznym patio na środku. W szkole znajdzie się sala gimnastyczna, aula i biblioteka. Na terenie kompleksu powstanie boisko do koszykówki i siatkówki, do piłki nożnej i ręcznej z bieżnią, place zabaw oraz siłownia plenerowa.Tu także pojawią się stojaki rowerowe, a do szkoły doprowadzona będzie ścieżka rowerowa.

Koszt inwestycji to 49,4 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm: MTM Budownictwo Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „ŚLĄSK” Sp. z o.o. 

Władze Warszawy podają, że w tej chwili w mieście powstaje 15 nowych szkół.

Więcej o:
Komentarze (33)
Władze Warszawy podpisały umowy na dwie nowe szkoły. Są wizualizacje
Zaloguj się
 • adalberto3

  Oceniono 7 razy 7

  Mam nadzieję, że są to budynki bez barier architektonicznych. W Europie to norma dla wszystkich budynków użyteczności publicznej. W stolicy rządzą podobno Europejczycy, mają szansę to udowodnić.

 • sil.m

  Oceniono 5 razy 5

  Jak wielu boli, że w będą budować w Wa-wie nowe szkoły i przedszkola celem kształcenia młodzieży. Wielu wolałoby by metropolita Sasin dalej rozwijał stawianie szkaradnych pomników trunkowego a prezes wydawał kasę na organizowanie comiesięcznych rodeo na Krakowskie Przedmieście. Ile za tą kasę puszczoną z dymem byłoby nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach lub obiadów dla dzieci w szkołach? Mnie boli, że dziadzio - furman z Nowogrodzkiej zmusza mnie do płacenia za kiełbasę wyborczą, na leni, pijaków i dzieciorobów którzy za socjal mają fundowane fanty żeby zagłosowali na kogo trzeba. On szuka wroga i tematu by przykryć afery w PIS .Czy udanie - czas pokaże .Będzie bredził pod siebie , kłamał i stosował wszelkie mechanizmy propagandy by niewygodne fakty zatrzeć- by o nich zapomnieć a ważną dyskusję o rozwoju państwa, kształcenia młodych, budowy społeczeństwa obywatelskiego i praworządności skierować na boczny tor. Chce państwa totalnej nieufności, szpiclowania, pomawiania, stygmatyzowania oraz ciągłej kontroli by ludzie stali się potulnymi i posłusznymi sygnalistami - wielu przekupnych z zapiś-dzionymi zwojami między uszami to akceptuje i wspiera.

 • mmeydey

  Oceniono 11 razy 5

  a można by zbudować spa dla pieska szefa Solidarności, wieże pamięci a tu szkoły? wstyd a w Toruniu jeden ciągle woła o kasę, będzie atak o lgbt, przekaz dnia jest już nadany z nowogrodzkiej i lud Kurskiego co wszystko kupi w natarciu, mają co pisać za 2 srebrniki

 • rkurabiowski

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe, czy będą rozwiązania pro-eko. Na przykład ogrzewanie w klasach regulowane w zależności od temperatury na zewnątrz i pory dnia (po co w godzinach 18-6 utrzymywać w sali lekcyjnej więcej niż 16-17 stopni?), fotowoltaiczne panele na dachach, może pompy ciepła. Pewnie nie bo i po co - chociaż dla budynków, które mają służyć kilkadziesiąt lat to powinna być już norma.

 • wqcyzx

  Oceniono 6 razy 0

  Pierwszy budynek w kształcie literty "L" drugi "G". Jeszcze dwie następne szkoły i będzie zespół szkół "LGBT".

 • miastomakow

  Oceniono 8 razy -2

  czy w przedszkolach będą specjalne pomieszczenia dzieci będą uczone masturbacji pod flagą UE?

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 3 razy -3

  W tych szkołach będą unisex toalety. Biedne dzieci :(((

 • lao.premis

  Oceniono 8 razy -4

  Szkoda ze bez konkursów architektonicznych. Szkoda że renomowane pracownie nie mają szans na projektowanie budynków użyteczności publicznej. W przetargach nie mają szans.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX