Władze Warszawy podpisały umowy na dwie nowe szkoły. Urząd pokazał już wizualizacje

Nowe sale lekcyjne i gimnastyczne, ale też siłownia plenerowa i wiata na 200 rowerów - tak wyposażone będą dwie nowe szkoły w Warszawie. Urząd miasta pochwalił się wizualizacjami budynków, które powstaną na Targówku i Żoliborzu.
Zobacz wideo

Władze Warszawy podpisały w ostatnich dniach umowy na budowę dwóch szkół. Przy ulicy Gilarskiej na Targówku  powstanie zespołu szkolno-przedszkolny dla blisko 1000 uczniów. Z kolei na Żoliborzu przy ulicy Anny German zbudowany zostanie zespół szkolno-przedszkolny dla 800 uczniów i 150 przedszkolaków.

Na stronie urzędu miasta opublikowano wizualizacje budynków obu szkół. Mają być nowoczesne i zapewniać - poza dobrymi warunkami do nauki - miejsca do uprawiania sportu, zarówno wewnątrz, jak i na dworze. 

Szkoła przy ul. Gilarskiej na Targówku 

Jak opisuje urząd miasta, nowa szkoła na Targówku będzie gotowa w 2020 roku. Zespół ma mieścić się w dwukondygnacyjnym budynku. Będzie liczyć 24 sale lekcyjne. Poza nimi znajdą się w nim m.in. pracownie, aula, stołówka i szatnia. Szkoła ma być przygotowana na uczniów dojeżdżających rowerami. Przed wejściem powstaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych.

W kolejnych etapach powstanie przedszkole z osobnym wejściem oraz ogólnodostępna hala sportowa - czytamy na stronie urzędu. Koszt inwestycji to 54 mln zł. Wykonawcą jest firma IDS-BUD.

Szkoła przy ul. Anny German na Żoliborzu

Budowa zespołu szkół na Żoliborzu ma zakończyć się rok później, w czwartym kwartale 2021 roku. Budynek będzie czteropiętrowy z wewnętrznym patio na środku. W szkole znajdzie się sala gimnastyczna, aula i biblioteka. Na terenie kompleksu powstanie boisko do koszykówki i siatkówki, do piłki nożnej i ręcznej z bieżnią, place zabaw oraz siłownia plenerowa.Tu także pojawią się stojaki rowerowe, a do szkoły doprowadzona będzie ścieżka rowerowa.

Koszt inwestycji to 49,4 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm: MTM Budownictwo Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „ŚLĄSK” Sp. z o.o. 

Władze Warszawy podają, że w tej chwili w mieście powstaje 15 nowych szkół.

Więcej o: