Warszawa. Dziś dwa protesty: taksówkarzy i pracowników sądów. Możliwe utrudnienia w ruchu

Dziś o godzinie 12:00 rozpoczną się dwa protesty. Pod Ministerstwem Infrastruktury będą pikietować taksówkarze, pod Ministerstwem Finansów - pracownicy sądów. Czekają nas liczne utrudnienia w ruchu drogowym.
Zobacz wideo

We wtorek 5 marca o godzinie 12:00 rozpocznie się protest taksówkarzy, którzy sprzeciwiają się zmianom w prawie transportowym. Kierowcy taksówek będą protestować pod Ministerstwem Infrastruktury. Zapowiadają, że będzie głośno i widocznie - protestujący będą używać żółtych kamizelek, gwizdków i trąbek.

Tego samego dnia pikietę organizują pracownicy sądów, którzy domagają się podwyżek. Protesty pracowników sądownictwa rozpoczną się o godzinie 12:00 przed Ministerstwem Finansów na ul. Świętokrzyskiej 12. Organizatorzy zapowiedzieli, że po wystąpieniach przed Ministerstwem Finansów nastąpi przemarsz pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Protest ten odbywa się pod hasłem "Ostatki u premiera" i ma zakończyć się ok. godziny 15:30. 

Protesty taksówkarzy i pracowników sądów. Liczne utrudnienia w ruchu

Zakończenie protestu taksówkarzy również zaplanowano na godzinę 15:30. Do tej pory warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach Czackiego, Traugutta, Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, w al. Ujazdowskich oraz na pl. Na Rozdrożu, którymi przechodzić będą protestujący pracownicy sądów. Pikieta taksówkarzy ma mieć charakter stacjonarny, ale również może powodować liczne utrudnienia w ruchu. Podczas protestów taksówkarzy i pracowników sądów ruch samochodowy może zostać wstrzymany na skrzyżowaniach ulic: Nowy Świat i Świętokrzyskiej, Nowy Świat i al. Jerozolimskich, al. Ujazdowskich i Pięknej oraz na placu Trzech Krzyży.

Jeżeli zablokowany zostanie przejazd dla autobusów komunikacji miejskiej, to zmienią się trasy linii: E-2, 102, 105, 108, 111, 116, 118, 127, 128, 166, 171, 175, 178, 180, 195, 222, 503 i 518 - informuje warszawa.naszemiasto.pl

Więcej o: