W Warszawie powstanie aleja Freddiego Mercury'ego? Trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem

Fani zespołu Queen chcą nadać jednej z parkowych alei na warszawskim Solcu imienia Freddiego Mercury'ego. Obecnie zbierają podpisy pod wnioskiem w tej sprawie. "Chcemy by Warszawa była pierwszą stolicą, która w ten sposób uhonoruje wielkiego muzyka i artystę" - wskazują.
Zobacz wideo

Członkowie polskiego fanclubu Queen chcieliby nazwać imieniem Freddiego Mercury'ego jedną z alei w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Ogłosili zbiórkę podpisów pod wnioskiem, który zamierzają wkrótce złożyć w stołecznym Biurze Geodezji i Katastru.

W Warszawie powstanie aleja Freddiego Mercury'ego? Jest wniosek

"Nasza inicjatywa nie ma żadnych podtekstów politycznych. Grupa wnioskodawców to ludzie o bardzo różnych poglądach, których łączy miłość do muzyki Queen i Freddiego Mercury’ego"- pisze na Facebooku jeden z inicjatorów pomysłu, varsavianista i dziennikarz Piotr Otrębski.

Organizatorzy akcji zachęcają wszystkich fanów Queen do przyłączenia się do akcji. Podkreślają, że aleja imienia Freddiego Mercury'ego mogłaby się stać miejscem chętnie odwiedzanym przez zagranicznych turystów - tym bardziej, że w podobny sposób nie uhonorowało go jeszcze żadne inne miasto na świecie.

Chcemy by Warszawa była pierwszą stolicą, która w ten sposób uhonoruje wielkiego muzyka i artystę, którego spuścizna stała się ogromnym wkładem w światową kulturę i do dziś stanowi inspirację dla twórców na całym świecie
Uroczystość nadania imienia miejscu mogłaby być wielkim happeningiem z udziałem fanów z całego kraju. Taka inicjatywa z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek Warszawy oraz jej atrakcyjność w oczach turystów

- czytamy w uzasadnieniu wniosku.

Do złożenia wniosku koniczne jest zebranie co najmniej 200 podpisów pełnoletnich osób, które mieszkają w Warszawie. Podpisy będą zbierane w klubokawiarni Retrospekcja przy ulicy Bednarskiej codziennie od godz. 16:30.

"Jeśli są Państwo fanami Queen lub po prostu cenią muzykę zespołu – bardzo prosimy o podpis. Każdy jeden ma znaczenie" - zachęcają organizatorzy.

Więcej o:
Komentarze (17)
W Warszawie powstanie aleja Freddiego Mercury?ego? Trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem
Zaloguj się
 • remislanc

  Oceniono 7 razy 5

  "...chcą nadać jednej z parkowych alei na warszawskim Solcu imienia Freddiego Mercury'ego"
  Po jakiemu to jest? Czy redahtorki nie potrafią sklecić poprawnie prostego zdania?

 • miston1989

  Oceniono 12 razy 4

  Popieram.

 • endriu666

  Oceniono 3 razy 3

  Niedaleko pl. Wilsona jest już Merkury ;)

 • bingola

  Oceniono 3 razy 3

  "Nie uhonorowało go jeszcze żadne miasto na świecie" - jak rozumiem, pomysłodawcy odwiedzili wszystkie miasta na świecie i stąd mają tę wiedzę?

 • bormanek

  Oceniono 1 raz 1

  jestem za nadaniem imienia merkurego alejki.

  A teraz co do nazewnictwa, dla mnie muszą być nazwy wydarzeń osób wybitnych , czymś się wyróżniających, lub też wydarzeń historycznych.np
  armii czerwoej , bo taka była
  armi ludowej bo taka była
  armi krajwej bo taka byla
  ofiar stalinizmu , bo tacy byli
  ofiar hitleryzmu bo tacy byli
  ofiar totalitaryzmu bo tacy byli
  wydarzeń historycznych noblistów ludzi zasłuzonych w propagowaniu polskośći
  także tych co niszczą bo tacy byli i są,
  uzasadnienie,,,,,,bardzo proste,, nie wolno gumkować historii , nie wolno zapominać o tych co nienawidzą ludzi, młodzieź może nie zwracać uwagi na to , ale w szkole powinne byc wzmianki o takich ludziach ku przestrodze niestety.
  można by tak długo wywód prowadzić , ale chyba sedno idei w tej niewielkiej wzmiance można wysunąć .

  pozdrawiam

 • gorillaglu

  Oceniono 9 razy 1

  Skoro taki psuj jak Reagan ma skwer, czemu nie.

 • loneman

  0

  Czemu nie a nudne konserwy niech sobie hejtuja i robia glupie zarty bo ich zycie jest oparte na regulkach, ktore spelniaja jak niewolnicy, gosc mial preferencje jakie mial ale znany byl z glosu i hitow jakie do dzis sie gra - z samego seksu nie mialby slawy ani powazania.....

 • ilenka50

  Oceniono 7 razy -1

  Pomysł powstał w 2019 r. dlatego, że Rami Malek dostał Oscara? Za film, który jest laurką fajnemu, kolorowego gościowi ktos w warszawie chce zafundować aleję slawy? Chyba juz wiem, czemu ja fanka Queen z czasów Freddiego nie poszłam dotąd na "Bohemian Rapsody". Nadęty i nudny pomysł. Może być kawałek nadwiślańskiego skweru wydzielony i tm tylko w stylu Queen, może być jakas imprezownia. Ale aleja? No błagam! Przecież tam nawet piwa legalnie wypić nie mozna. Doprawdy, you are the champions.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX