Mokotów. Samochód zablokował chodnik. Na masce auta wylądował wózek dziecięcy

Kierowca zostawił samochód na jednej z ulic na Mokotowie nie zważając na to, czy jego auto nie będzie przeszkadzało innym. Mieszkańcy okolicy wzięli jednak sprawy w swoje ręce i na masce auta postawili wózek dziecięcy.
Zobacz wideo

W grupie "Święte krowy warszawskie" na Facebooku codziennie pojawiają się zdjęcia kierowców, którzy powinni przejść kurs z parkowania. Od czasu do czasu pojawia się jednak przypadek inny niż wszystkie. 

Mokotów. Wózek na źle zaparkowanym aucie

Pan Tomasz, operator kamery i muzyk z Warszawy, opublikował zdjęcie z okolic skrzyżowania ulic Różanej i Grażyny na Mokotowie. Widać na nim samochód, który zaparkował tak, że chodnik był zupełnie zablokowany. Uwagę Pana Tomasza zwróciło jednak coś innego - spacerówka ustawiona na masce auta. 

Ulica Grażyny najwyraźniej wzięła sprawy w swoje ręce. Złoto

- napisał pan Tomasz.

Mężczyzna podejrzewa, że ktoś, kto ustawił dziecięcy wózek na samochodzie chciał w ten sposób wysłać do kierowcy wiadomość pt. "Pomyśl o innych". Na zdjęciu wyraźnie widać, że rodzic prowadzący wózek lub osoba z niepełnosprawnością miałaby ogromny problem, żeby przecisnąć się między płotem a samochodem. Ba! Nawet zwykły pieszy musiałby się nieźle nagimnastykować. 

Mój bohater!
Brawo!
Wózek inwalidzki byłby jeszcze wymowniejszy

- brzmiały komentarze osób, które zobaczyły zdjęcie pana Tomasza. Część uważa wręcz, że pomysłodawca powinien pójść o krok dalej - zostawić na masce... brudną pieluchę. 

Nie wszystkim inicjatywa zdenerwowanego mieszkańca się jednak spodobała. Uważają, że wózek mógł uszkodzić samochód i porysować karoserię. Są zdania, że nic nie usprawiedliwia niekulturalnego i nieprawidłowego parkowania, ale niszczenie czyjegoś mienia to zły pomysł. Dodają, że w takich przypadkach trzeba dzwonić na straż miejską, a nie brać sprawy w swoje ręce. 

Więcej o: