Zapory antyterrorystyczne będą chronić Multimedialny Park Fontann. Zmiana już w tym roku

Teren wokół Multimedialnego Parku Fontann otoczą wkrótce bariery antyterrorystyczne, które będą zabezpieczały okolicę przed wjazdem samochodów. Wszystko po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo widzów, którzy coraz liczniej stawiają się na pokazach.
Zobacz wideo

Multimedialny Park Fontann od lat przyciąga tłumy widzów, którzy kilkadziesiąt razy do roku zbierają się w tym miejscu, by podziwiać spektakularne, laserowe pokazy. Sezon zaczyna się w maju i trwa do września. Jak podaje TVN Warszawa, jeszcze w tym roku w parku fontann pojawi się dodatkowe zabezpieczenie - bariery antyterrorystyczne, które będą blokowały wjazd samochodów na teren widowiska. 

Zapory antyterrorystyczne wokół Multimedialnego Parku Fontann

Zapory zostaną ustawione od strony ulic Boleść i Sanguszki. Ich budowę uwzględniono w planach przetargowych Zarządu Terenów Publicznych - będzie kosztowała ona blisko milion złotych.  

- Chodzi o zabezpieczenie przed wjazdem ciężkimi samochodami na teren parku fontann. Będą jeszcze spotkania ze specjalistami w sprawie najlepszego rozwiązania, ale najprostsze są wysuwane z ziemi zapory - mówi Magdalena Łań z warszawskiego ratusza w rozmowie z TVN Warszawa.

Jak dodaje, bariery mają chronić warszawiaków, którzy coraz chętniej oglądają pokazy fontann. Pomysł ich ustawienia pojawił się już w zeszłym roku, gdy zapadały decyzje w sprawie wybudowania stałych zapór antyterrorystycznych przy Krakowskim Śródmieściu. Podobne postanowiono na deptakach i głównych ulicach Berlina, Londynu czy Rotterdamu w odpowiedzi na ataki terrorystyczne z wykorzystaniem samochodów.

Więcej o: