24-letnia kobieta przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym aż o 148 km/h

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego prowadzili w niedzielę akcję "Prędkość". Podczas jej trwania ujawniono 81 wykroczeń i zatrzymano 3 prawa jazdy. Rekordzistką była 24-letnia kobieta, która prowadziła kię.
Zobacz wideo

Policjanci mówią, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych. Właśnie dlatego zdecydowano o akcji "Prędkość", która przeciwdziałać łamaniu przepisów. 

Akcja "Prędkość". Kobieta jechała ponad 200 km/h

Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy i ich pasażerowie, ale i niewinni uczestnicy ruchu drogowego

- pisze policja z Grodziska Mazowieckiego

W niedzielę w całej Polsce policjanci prowadzili kontrolno-prewencyjną akcję "Prędkość". Komenda z podwarszawskiego Mińska Mazowieckiego podzieliła się statystykami. Wynika z nich, że na terenie powiatu policjanci drogówki ujawnili 81 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. Wśród zatrzymanych kierowców było trzech, którym trzeba było zabrać prawo jazdy, bo przekroczyli prędkość o 50 km/h.

Rekordzistką była kobieta, która o 8 rano w niedzielę mknęła krajową "ósemką" swoją kią. Policjanci musieli ukarać ją nie tylko zatrzymaniem prawa jazdy, ale i wnioskiem o ukaranie skierowanym do sądu. Okazało się bowiem, że 24-letnia kobieta jechała ponad 200 km/h i przekroczyła dozwoloną prędkość o 148 km/h.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę. To, że robi się coraz cieplej, a na drogach nie jest mokro i ślisko nie znaczy, że możemy przekraczać dozwoloną prędkość. 

Więcej o: