Prokurator kazał 19 kobietom się rozbierać i żądał od nich seksu. W zamian za wnioski o umorzenie

Konrad P., prokurator z Warszawy, został skazany na 8 lat więzienia. Mężczyzna podczas wykonywania swojego zawodu molestował kobiety. W zamian za złożenie wniosku o umorzenie ich spraw, żądał seksu. Skrzywdził w ten sposób 19 kobiet.
Zobacz wideo

Jak informuje Tvnwarszawa.pl, prokurator Konrad P. został w poniedziałek skazany na 8 lat więzienia. Dodatkowo sąd zdecydował też o zakazie wykonywania zawodu prokuratora na 10 lat (liczone po odbyciu kary więzienia) oraz zapłacie 10 tysięcy złotych kosztów sądowych. 

Prokurator Konrad P. żądał seksu za wniosek o umorzenie

To sprawa, która znalazła swój finał w sądzie po dziewięciu latach. W 2010 roku kobieta poinformowała przełożonych Konrada P. i policję o oburzającym zachowaniu prokuratora. Trafiła do prokuratury po tym, gdy próbowała okraść jeden ze sklepów w centrum handlowym. Podczas przesłuchania, które prowadził P., mężczyzna powiedział jej, że musi zdjąć z siebie wszystkie ubrania (łącznie z bielizną), ponieważ musi "dokonać oględzin ciała". Później powiedział jej, że złoży w jej sprawie wniosek o umorzenie postępowania w jej sprawie, jeśli ta będzie uprawiać z nim seks.

Przełożeni i policja poważnie potraktowali zgłoszenie kobiety. Postanowiono przygotować zasadzkę na prokuratora - w pokoju, w którym podejrzana o kradzież miała spotkać się z P., zamontowano kamery oraz mikrofony. Gdy tylko kobieta weszła do pokoju, prokurator rozebrał się, w ręce trzymał opakowanie prezerwatyw. Wtedy do pomieszczenia wpadła policja.

Postępowanie ws. Konrada P. prowadziła prokuratura z innego okręgu niż ten, w którym podejrzany pracował. Prokurator prowadząca sprawę postanowiła sprawdzić, czy kobieta, która zgłosiła rażące nadużycia mężczyzny, była jego jedyną ofiarą. Szybko wyszło na jaw, że w ciągu dwóch lat prokurator P. w podobny lub taki sam sposób skrzywdził lub próbował skrzywdzić jeszcze 18 kobiet. W sumie odkryto zatem 19 ofiar Konrada P.

Na Konradzie P. ciążyło aż 20 zarzutów i sąd uznał go winnym wszystkich z nich. Chodziło m.in. przekroczenie uprawnień, żądanie korzyści osobistych oraz doprowadzenie do obcowania płciowego. 

Wyrok nie jest prawomocny. 

Więcej o:
Komentarze (180)
Prokurator kazał 19 kobietom się rozbierać i żądał od nich seksu. W zamian za wnioski o umorzenie
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 90 razy 86

  Wyobrażam sobie tę akcję: goły prokurator, lubieżnie uśmiechający się do niedoszłej ofiary, trzymający w rękach paczkę prezerwatyw, z kuźką w pełnej gotowości bojowej. Już był w ogródku, już witał się z gąską... A nagle drzwi otwierają się z hukiem i wpada policja w pełnym rynsztunku.
  Śmiechu było co niemiara!

 • smiki48

  Oceniono 108 razy 80

  złapano prokuratora na GOŁYM uczynku w 2010 roku. I przez 9 lat koledzy prawnicy bronili go przed postawieniem przed sądem Pokazuje to jaką patologię mieliśmy i mamy w prokuraturach i sądach. Przypuszczam, że przez wiele lat pan prokurator był tylko zawieszony w swoich obowiązkach i dostawał połowę wynagrodzenia, czyli ponad 6 tysięcy miesięcznie. Mało?

 • jokanda102

  Oceniono 75 razy 71

  Bez sensu, a po odbyciu kary wiezienia i uplywie tych dodatkowych 10 lat bedzie znow mogl zostac prokuratorem? Serio??? Powinien miec dozywotni zakaz pracy w wymiarze sprawiedliwosci.

 • pan.szklanka

  Oceniono 71 razy 63

  Upiekło mu się. Jeśli PiS wygra drugą kadencję, 8 lat będzie za samo stosowanie prezerwatyw.

 • siwywaldi

  Oceniono 42 razy 40

  To są skutki, gdy komuś mózg ulokuje się w "łebku" a nie w głowie :-))
  Oj, będzie teraz bolało, bo akurat dla prokuratora, to w pierdlu litości nie ma za grosz....

 • wudugurus

  Oceniono 30 razy 28

  powinni zabrać mu świadczenia emerytalne które wyłudził udając prokuratora

 • madera123

  Oceniono 31 razy 27

  Szybko działa ta "sprawiedliwość". Wyszło na jaw w 2010 to co robił dwa lata wcześniej,a mamy już 2019 rok, a koszta sądowe tylko 10 tys. Nie przepracowali się tylko 1 tys. rocznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX