CBŚP zatrzymało 12 osób w związku z narkotykami. Mogą być związane z gangiem "Bukaciaka"

CBŚP zatrzymało 12 osób podejrzanych o wprowadzanie na rynek bardzo dużych ilości narkotyków. Osoby te mogą być związane z tzw. grupą "Bukaciaka", gangiem działającym pod Warszawą.
Zobacz wideo

Warszawskie Centralne Biuro Śledcze Policji i mazowieccy prokuratorzy od jakiegoś czasu prowadzą wielowątkowe śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym - tzw. grupy "Bukaciaka". To gang, o którego prowadzenie oskarżony jest Rafał B. ps. Bukaciak.

Zatrzymano 12 osób. Mogą mieć powiązania z Bukaciakiem

Zakres i teren działania członków grupy, osób z nimi powiązanych i "robiących wspólne interesy", był tak duży, że dotychczas w prowadzonym śledztwie zarzuty przedstawiono już około 200 osobom, z czego 120 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a to wciąż nie koniec - jak zapowiadają prowadzący śledztwo.

Tym razem trop doprowadził policjantów do Wrocławia, Jeleniej Góry i Kraków. Tam policjanci z warszawskiego CBŚP, wspomagani przez Zarząd we Wrocławiu i Krakowie CBŚP zatrzymali 12 osób. W trakcie działań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 3 kg narkotyków, m.in. marihuanę, kokainę, amfetaminę, tabletki ecstasy i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Na poczet przyszłych kar i środków karnych zabezpieczono mienie podejrzanych w postaci nieruchomości oraz pojazdów na łączną kwotę ponad 550 tysięcy złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani w latach 2012-2017 na terenie woj. dolnośląskiego, mogli wprowadzać do obrotu ogromne ilości marihuany, kokainy, ecstasy oraz MDMA. Prokuratura szacuje, że może chodzić o narkotyki o łącznej wartości prawie 6 mln złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratora wobec ośmiu podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. W stosunku do pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe i dozory.

Więcej o: