W Warszawie powstanie skocznia narciarska? Tego chce radny dzielnicy Białołęka

Na Białołęce powstanie skocznia narciarska? Tego chciałby radny Filip Pelc. Napisał o tym, na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Tłumaczy, że od dziecka marzył o spróbowaniu swoich sił w skokach narciarskich, ale nie miał gdzie.
Zobacz wideo

Filip Pelc, radny dzielnicy Białołęka z Inicjatywy Mieszkańców Białołęki podzielił się na Facebooku pomysłem na na nowy obiekt sportowy w swojej dzielnicy.

Skocznia narciarska na Białołęce?

Radny Pelc chce, aby na Białołęce powstała skocznia narciarska. Jak pisze, byłaby to skocznia z punktem K10 i miniigielitą. Dodaje, że zamierza zgłosić ten pomysł w ramach Budżetu Partycypacyjnego.

Jako dziecko marzyłem, żeby zostać skoczkiem narciarskim, ale nigdy nie miałem okazji sprawdzić swoich umiejętności

- pisze radny. 

Dodaje, że pomysł nie jest tak nietypowy jak mogłoby się wydawać. Tłumaczy, że w wielu miejscach Polski (nie tylko w górach) takie skocznie już powstały. 

Przypominamy też, że Warszawa miała już swoją skocznię narciarską. Skocznię z  punktem konstrukcyjnym na 38 metrze otwarto w 1959 roku przy ul. Czerniowieckiej na Mokotowie. Wykorzystywano ją głównie do treningów, ale od czasu do czasu organizowano na niej również zawody dla młodzików. W 1989 roku zdecydowano o jej zamknięciu, bo pomimo jej dobrego stanu, nie przynosiła zysków. Kilkukrotnie próbowano ją odnowić i ponownie otworzyć, ale ostatecznie rozebrano ją na przełomie roku 2010 i 2011 po decyzji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Mieszkańcy Warszawy, którzy zobaczyli post Filipa Pelca, są podzieleni. Część uważa, że to świetny pomysł, a część - że strata pieniędzy. Pani Elżbieta pisze w komentarzu pod wpisem radnego, że znacznie lepiej byłoby zapewnić dzieciom górkę do zjeżdżania na sankach, a pan Mariusz dodaje, że mieszkańcy Bielan bardziej potrzebują odnowienia kortu tenisowego niż skoczni narciarskiej. 

Co myślicie o pomyśle radnego? Uważacie, że w Warszawie potrzebna jest skocznia narciarska? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (51)
Na Białołęce powstanie skocznia narciarska? Tego chce radny dzielnicy
Zaloguj się
 • dziadzio

  Oceniono 23 razy 13

  już była, na Mokotowie. Nie sprawdziła się i popadła w ruinę. A tak na marginesie, kosmodromu pan radny nie chce? szkoda, chętnie pospacerowałbym po księżycu

 • ganro

  Oceniono 15 razy 11

  Bardzo dobry pomysł, wreszcie da się przedostać na drugi brzeg Wisły bez korków.

 • kulczynskiego

  Oceniono 13 razy 11

  "Radny Pelc chce, aby na Białołęce powstała skocznia narciarska"
  "pan Mariusz dodaje, że mieszkańcy Bielan bardziej potrzebują..."
  z Ci z Ursynowa chcą tramwaj

 • antoniferdynand

  Oceniono 13 razy 9

  A ja bym chciał sztuczną falę do uprawiania surfingu. Zawsze o tym marzyłem ale nigdy nie sranąłem nawet na desce. Może miasto mogłoby wysupłać z jakiś milion na pełnienie moich marzeń. To znacznie tańsze niż skocznia narciarska czy kosmodrom.

 • jml13060

  Oceniono 6 razy 6

  Panie radny. Ja panu kupię bilet PKP z Warszawy do Jeleniej Góry i stamtąd opłacę kurs taksówką do Karpacza. Poprowadzę na skocznię, przypnę narty i pokażę kierunek w dół. Niech pan skacze..... Bilet powrotny nie będzie konieczny, a miejscowy cmentarz gwarantuje piękne widoki na Śnieżkę.

 • andmas

  Oceniono 8 razy 6

  Spełniać dziecięce marzenia radnych , może jeszcze kosmodrom i spacery po księżycu ?

 • haslotrzy

  Oceniono 5 razy 5

  Ja od dziecka marzę, by poleżeć sobie na plaży pod palmą. Proszę o zbudowanie mi na Grochowie równikowej laguny.

 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 5

  Możesz mi pan skoczyć.

 • cucurucu

  Oceniono 7 razy 5

  Ten radny nie wie , ze klimat sie ociepla i snieg w zimie trzeba produkowac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX