Pogrzeb Jana Olszewskiego w Warszawie. Wyłączone ulice i zakazy parkowania

W sobotę odbywa się pogrzeb byłego premiera Jana Olszewskiego. W związku z tym w Warszawie można spodziewać się utrudnień. Między 13:00 a 13:40, gdy kondukt żałobny będzie przechodził ulicami, część dróg będzie zamknięta. W niektórych miejscach nie będzie można również parkować.
Zobacz wideo

Na warszawskich ulicach utrudnienia w związku z uroczystościami pogrzebowymi byłego premiera Jana Olszewskiego.

Pogrzeb Jana Olszewskiego. Zamknięte ulice w Warszawie

Policja poinformowała na Twitterze, że w związku z przejściem konduktu pogrzebowego od ok. godz. 13.00 do ok. godz. 13.40 zamknięte będą - plac Zamkowy, ul. Miodowa, ul. Długa, a następnie ulice: Bonifraterska, Muranowska, Stawki, Okopowa, Powązkowska. Zakończenie uroczystości planowane jest ok. godz. 15.30.

Na czas uroczystości pogrzebowych wyłączone z parkowania będą dzisiaj pl. Teatralny i teren przed Cmentarzem Wojskowym na Powązkach (od ul. Powązkowskiej i Ostrowieckiej), a także z parkowania i ruchu kołowego ul. Długa od J. Kilińskiego do Miodowej.

Pogrzeb Jana Olszewskiego w Warszawie

Dzisiejsze uroczystości rozpocznie msza pogrzebowa o godz. 11 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Po mszy kondukt przejdzie pod Pomnik Powstania Warszawskiego. O 13:30 właśnie tam byłego premiera pożegnają weterani i działacze opozycji antykomunistycznej. O 13:40 trumna w asyście policji i szwadronu kawalerii zostanie przewieziona na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam były premier będzie pochowany. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o 14:45.

Były premier Jan Olszewski zmarł w ubiegły czwartek w wieku 88 lat. W czasach PRL był obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych. Po przemianach politycznych w Polsce był między innymi doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Więcej o: