Antyaborcyjna ciężarówka od miesięcy straszyła pacjentów szpitala. W końcu udało się ją odholować

Samochód z drastycznymi zdjęciami martwych płodów został odholowanie z parkingu sprzed ginekologii Szpitala Bielańskiego, na którym stał przez ostatnich kilka miesięcy. W jego usunięciu pomógł burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk.

W Szpitalu Bielańskim znajduje się znany w całej Polsce oddział ginekologiczny, któremu do niedawna kierował profesor Romuald Dębski. Kilka miesięcy temu antyaborcyjni aktywiści zaparkowali przez placówką samochód z drastycznymi zdjęciami płodów.

Antyaborcyjna ciężarówka zniknęła sprzed Szpitala Bielańskiego

Choć na zaparkowany przez szpitalem pojazd wielokrotnie skarżyli się mieszkańcy i pacjenci, przez długi czas nie można było się go skutecznie pozbyć. W grudniu ubiegłego roku udało się usunąć furgonetkę, ale niemal od razu przedstawiciele fundacji fundacji Pro - Prawo do życia przepakowali ją kilka metrów dalej, na chodnik wzdłuż ulicy Marymonckiej. 

W czwartek pojazd z brutalnymi zdjęciami został w końcu odholowany sprzed szpitala. Było to możliwe dzięki interwencji burmistrza Bielan, Grzegorza Pietruczuka, który w styczniu zawnioskował do Zarządu Dróg Miejskich o zmianę organizacji ruchu zachodniej strony ulicy Marymonckiej (na odcinku od głównego wjazdu do Szpitala Bielańskiego do ulicy Twardowskiej) i postawienie tam znaku wskazującego, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Gdy ZDM wydał zgodę, w asyście straży miejskiej odholowano ciężarówkę. Jej usunięcie zbiegło się z uroczystością nadania Oddziałowi Ginekologii i Położnictwa imienia profesora Romualda Dębskiego. 

Jest to niedopuszczalna sytuacja, aby samochód z takimi treściami stał przed szpitalem, czy w jakimkolwiek innym miejscu. Od dzisiaj pacjentki, ale i odwiedzający szpital nie będą narażeni na oglądanie drastycznych zdjęć

- mówił Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan.

Jak dodał, urząd otrzymywał też bardzo dużo zgłoszeń od zbulwersowanych obecnością samochodu od mieszkańców, którzy mijali go odwożąc dzieci do pobliskich szkół i przedszkoli. Dzięki wprowadzonej zmianie służby będą miały podstawy do ponownego odholowania pojazdu, gdy pojawi się tam podobnie. 

Więcej o:
Komentarze (117)
Antyaborcyjna ciężarówka od miesięcy straszyła pacjentów szpitala. W końcu udało się ją odholować
Zaloguj się
 • mawik_net

  Oceniono 112 razy 100

  Wyobraźcie sobie uczucia kobiet patrzących na ten samochód , które oczekiwały dziecka i poroniły samoistnie, lub były zmuszone urodzić martwy płód, pisia wasza mać !

 • ulan23

  Oceniono 81 razy 69

  jakieś dwa tygodnie temu jechałem do szpitala, bo leży tam na oiom moja mama w bardzo ciężkim stanie. Podjeżdżam pod szpital a tam stoi ta ciężarówka z gigantofonem na dachu nasuwa na cały regulator, hałas było słuchać z ponad kilometra, podszedłem do nich i zażądałem żeby wyłączyli ten hałas bo tu jest szpital i leża ciężko chorzy lub umierający ludzie i potrzebują ciszy i spokoju, a nie darcia mordy na pełny regulator, zaczęli jakaś swoją głodna gadkę, powiedziałem im ze to miejsce to szpital i mają się uciszyć, jeden z tych kolesi podszedł do kabiny i wyłączył (swoja drogą ci kolesie mieli po 20 parę lat, nie było tam żadnej kobiety), poszedłem do wejścia do szpitala i jak już wchodziłem usłyszałem ze znowu włączają tę szczekaczkę. Policja stała obok i nie reagował mimo mojej prośby by nakazali wyłączyć tę szczekaczkę, wyglądało to że stoją tam żeby chronić antyaborcjonistów. Dla mnie tacy ludzie to ludzie kompletnie pozbawini wszelkich uczuć ludzkich, żeby robić taki harmider w pod szpitalem, niech sobie wrzeszczą pod sejmem a nie spzitalem, bo to nie miejsce do takich akcji...

 • super-kuper

  Oceniono 65 razy 55

  Da się? Da się! Swoja drogą zastanawiajce jest że tego typu plakaty tworzone są przez propatorów "cywilizacji życia". Idac tym tokiem zwolennicy zaostrzenia kar za gwałty czy morderstwa powinni prezentować zdjęcia ich ofiar?

 • ankhar

  Oceniono 49 razy 45

  A wystarczyło by napisać na nim 'Kaczor to k...' i byłby odholowany w 15 minut.

 • qratoja

  Oceniono 38 razy 30

  Niech jeszcze zabiorą podobne, które stoi przed szpitalem im. Orłowskiego. Tam jeszcze puszczają na cały regulator tekst o "zabijaniu niewinnych istot". Lekarze pracujący w tym szpitalu skarżą się, że im to przeszkadza w pracy, ale jakoś nikt się tym nie przejmuje.

 • 4head

  Oceniono 31 razy 27

  Antyaborterom trzeba pod nos podstawić zdjęcia zdeformowanych płodów i noworodków, które z wadami letalnymi skazane były na rychłą śmierć zaraz po urodzeniu.

 • slawek391

  Oceniono 29 razy 27

  Od zawsze jest zakaz parkowania na chodnikach pojazdów innych niż osobowe i to do 2,5 tony, a tu trzeba zmieniać projekt organizacji. Dziwne.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 31 razy 25

  Ci twórcy tego pojazdu z nalepkami są typowymi jełopami - interrupcja nie polega na łamaniu ciała,lecz usunięciu z błony macicy zarodka przyszłego organizmu.

 • observerpl

  Oceniono 28 razy 24

  a co robi policja obyczajowa? By chyba drastyczne obrazy do obyczajnych nie należą. Jak panmna cyc wystawi to zaraz się zjawią oburzeni dzielni chłopcy z obyczajówki, a jak trzeba naprawde zareagować to pewnie są jakimś konfetti zajęci...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX