57-latek złapany z nielegalną bronią. Prawdopodobnie strzelał z niej do psów

Mieszkańcy Wawra od jakiegoś czasu informowali policję, że ktoś strzela do ich psów. W tym tygodniu udało się zatrzymać mężczyznę, który jest prawdopodobnie za to odpowiedzialny. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie miał pozwolenia na broń, z której strzelał.
Zobacz wideo

Warszawiacy alarmowali, że ktoś znęca się nad ich psami. Informowali o tym, że ktoś strzela do ich pupili. Podawali opis mężczyzny, którego o to podejrzewają. 

Wawer. Mężczyzna strzelał do psów

W zeszłym tygodniu policja z Wawra natknęła się na osobę, która pasowała do tego opisu. Mężczyzna na widok policjantów rzucił się do ucieczki w pośpiechu chowając coś do kieszeni. Gdy funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera, okazało się, że przedmiot, który próbował ukryć, to broń. W dodatku broń, na którą nie miał koniecznego pozwolenia. 

Jak informuje policja, Dariusz M. miał strzelać przez ogrodzenie do psa na jednej z posesji w Wawrze z broni na ostrą amunicję. Zwierzęciu nic się nie stało, ale mundurowi prowadzili w tej sprawie postępowanie. 57-latek trafił do policyjnej celi. Postawiono mu dwa zarzuty: nielegalnego posiadania broni oraz znęcania się nad zwierzętami. Prokurator zdecydował także, że mężczyzna będzie znajdował się pod dozorem policji. 

Więcej o: