19-latek postrzelił byłego współlokatora. "Prawdopodobnie nie tolerował swojego znajomego"

We wtorek w Wilanowie 19-latek postrzelił o rok starszego byłego współlokatora. Policja podejrzewa, że motywem mogła być niechęć z czasów wspólnego mieszkania, ale prawdopodobny sprawca ma trochę inną wersję wydarzeń.
Zobacz wideo

We wtorek około godziny 23 do jednego z mieszkań w warszawskim Wilanowie wezwana została policja. Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, zobaczyli przed blokiem 20-latka z raną podbródka. 

Wilanów. 19-latek strzelał do byłego współlokatora

Opowiedział policjantom, co się stało. Z jego wersji wynika, że razem z kolegą pojechał do mieszkania, w którym do niedawna mieszkał, aby zabrać z niego resztę swoich rzeczy. Zanim zdążył to jednak zrobić, na klatce schodowej powitał go były współlokator z bronią w ręce. 

19-latek oddał strzał z pistoletu pneumatycznego w kierunku tułowia mężczyzny. Gdy zauważył, że siłę gumowego pocisku zamortyzowała kurtka, zaczął celować wyżej. Wtedy oddał strzał w podbródek 20-latka, ranił go i schował się w mieszkaniu.

Mężczyzna z pistoletem powiedział policjantom, że faktycznie strzelał, ale w obronie własnej. Mimo tłumaczeń został zatrzymany i przewieziony do aresztu, natomiast jego pneumatyczna broń została zabezpieczona jako dowód w sprawie. 19-latek już usłyszał zarzut narażania człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to do 3 lat więzienia. 

Rana 20-latka nie była poważna. Chirurg założył pięć szwów i mężczyzna wrócił do domu. Hospitalizacja nie była konieczna. 

Jaki był motyw 19-latka? Policja podejrzewa, że po prostu nie lubił swojego byłego współlokatora. "Prawdopodobnie nie tolerował swojego znajomego i miał do niego pretensje z czasu wspólnego mieszkania" - czytamy na stronie mokotowskiej policji

Więcej o:
Komentarze (35)
19-latek postrzelił byłego współlokatora. "Prawdopodobnie nie tolerował swojego znajomego"
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 13 razy 7

  Dobrze, ze ten dop ktorego strzelano nie mial noza i sie nie bronil bo by wyladawal w kiciu.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 16 razy 6

  Mój dom, moją twierdzą.

 • wylye

  Oceniono 13 razy 5

  Boroń jak nazwa wskazuje służyć powinna do obrony. Na forum pięknie rozwinęła się opowieść o tym "jak to dobrze" że nie ma powszechnego dostępu do broni. To argumenty ludzi... zniewolonych ufających że kiedy zajdzie taka potrzeba - władza ich ochroni. W rzeczywistości, bandyta, który z Łomem, siekierą, z nożem lub z nielegalną bronią palną dokonuje napaści - jest zawsze pewien jednego, że jego broń biała czy palna - zawsze sterroryzuje ofiarę. Jest też pewien, że ofiara jest "z mocy prawa" bezbronna. Więcej, nawet, gdyby ofiara była uzbrojona, co w naszym kraju jak wiemy jest rzadkością, zanim użyłaby tej broni lege artis, musiałby spełnić warunki jej użycia. Tak więc, w przypadku tzw obrony koniecznej - ofiara w PL musi ZAWSZE liczyć się z tym, że następstwem jej obrony przy użyciu broni palnej będzie zarzut polskiego prokuratora i tzw "niewspółmierności środków obrony do zaistniałego zagrożenia"
  Prokurator ten na 100% będzie wywodził, że wprawdzie napastnik miał broń, jednak nie strzelał pierwszy. I się zaczyna polskie piekiełko prawne. Gdyby jednak to jego napadnięto, i on wystrzelił do napastnika, bo przecież w PL, broń palną może - jeżeli chce posiadać każdy prokurator, z pewnością jego koledzy nie mieli by wątpliwości, że obrona i użycie broni były zasadne.
  Na koniec, nie chce mi się szukać w statystykach, ale przestępstwa z użyciem legalnie posiadanej broni palnej są marginalne. Po prostu każda broń ma soje "DNA" niepowtarzalny ślad na pocisku który ją definiuje. Oczywiście sprawa się trochę komplikuję kiedy mamy do czynienia z rewolwerem, który załadowany jest amunicją ołowianą bez płaszczową, a łuska po wystrzale pozostaje w bębnie. Można jednak wprowadzić prohibicję, nie na broń, tylko na amunicję bez płaszczową i uznać jej posiadanie za nielegalne. Dostęp do broni nie jest niczym złym, prawo użycia broni w PL jest anachroniczne. Parodią, polskiego prawa jest postrzeganie przedmiotów groźnych których posiadanie jest penalizowane. Posiadanie w bagażniku samochodu... kija basebolowego, jest zabronione, ale np kawałek drutu zbrojeniowego fi 16mm lub rurka 3/4 cala może sobie leżeć w tym bagażniku. Jak to nazwać? jak nie paranoją... Każdy przedmiot w ręku przestępcy może stać się bronią. Ktoś kto chce skrzywdzić innego człowieka wymyśli sposób, z użyciem broni, lub innego niebezpiecznego przedmiotu.
  Ofiara na obroną swojego miru - domu może mieć sekundy a państwo Polskie, nie daje jej na to żadnej szansy. Przestępca idący z bronią do naszego domu, powinien zdawać sobie sprawę, że jego atak może być odparty przy użyciu "wszelkich dostępnych środków" a ofiara nie będzie się zastanawiała, czy "użyła współmiernych środków"
  Takie jest moje zdanie i wielu ludzi w PL, którzy w różnych stowarzyszeniach od lat próbują zmienić prawo o posiadaniu broni i warunkach jej użycia. Bać powinien się przestępca - na równi z ofiarą

 • asperamanka

  Oceniono 11 razy 3

  Wszystkim, którzy na tym forum piszą o tym, jakie to szczęście że w Polsce nie ma powszechnego dostępu do broni palnej, przypominam że w Polsce taki dostęp de facto jest - każdy w każdej chwili i bez żadnego zezwolenia może kupić broń czarnoprochową o ładunku rozłącznym według wzorów sprzed 1885 roku. A to jest pełna gama całkiem nowoczesnej dalejosiężnej gwintowane broni, rewolwery, pistolety i karabiny, którymi toczono wojnę secesyjną czy wojnę francusko-pruską, i którymi wystrzelano Indian i bizony. Jedyny jej szkopuł jest ten, że ładowane trwa chwilę.

  Takim np. Coltem Cattleman wz. 1873 kalibru .44 można ze sporej odległości w sześciu sąsiadach zrobić dziury średnicy małego wiaderka w kilka sekund i nie ma co ratować, a ile poczeka następna szóstka zależy tylko od naszej umiejętności ładowania. I całą tę radość można sobie sprawić za niecałe 2 tysiące złotych.

  Ludzie wcale nie marzą o masowym posiadaniu broni palnej, bo gdyby chcieli, to by tę broń masowo kupowali, gdy tymczasem ona trafia obecnie tylko do pasjonatów strzelectwa którzy się wyzywają na zawodach na strzelńicach.

 • atos38

  Oceniono 2 razy 0

  Dlatego jestem za przywróceniem KARY ŚMIERCI.
  Podpisujcie petycje … deb ile!

 • patatajmiauhau

  Oceniono 10 razy 0

  Dobrze, że facio nie wpadł na pomysł wyposażenia się w broń czarnoprochową (też bez zezwolenia) bo wtedy przyodziewek ofiary nie spełniłby roli kamizelki kuloodpornej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX