Dniówka madagaskarska odnaleziona w warszawskich Złotych Tarasach

W warszawskiej galerii handlowej odnaleziono egzotycznego gada. Jaskrawozielona dniówka madagaskarska spacerowała po Złotych Tarasach. Dotychczas nie ustalono jak znalazł się tam rzadki okaz.
Zobacz wideo

Jak donosi warszawska straż miejska, w warszawskich Złotych Tarasach odnaleziona została jaskrawozielona jaszczurka.

Okazało się, że to rzadki gatunek, występujący w naturze tylko na Madagaskarze. Jego fachowa nazwa to dniówka madagaskarska.

Posiadanie takiego egzotycznego zwierzęcia wymaga rejestracji w ciągu 14 dni od zakupu. Dniówki madagaskarskie wymieniane są w załączniku do Konwencji Waszyngtońskiej o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.

W jaki sposób jaszczurka znalazła się w galerii handlowej w centrum Warszawy? Nie wiadomo. Być może gad wyczuł tropikalny klimat i pławił się w jarzeniowym świetle. Jaszczurka z łatwością mogła poruszać się po Złotych Tarasach, ponieważ na końcach palców ma tzw. przylgi, które umożliwiają jej chodzenie po pionowych płaskich powierzchniach

Wezwany do centrum handlowego Eko Patrol odebrał nieco wystraszonego gekona i przewiózł go do azylu Cites przy ogrodzie zoologicznym w stolicy. Teraz w komfortowych warunkach będzie on wiódł dostatnie życie i może liczyć na posiłek. Dniówki madagaskarskie z reguły zjadają świerszcze, karaczany, plankton łąkowy, muchy i larwy moli woskowych.

Więcej o:
Komentarze (14)
Dniówka madagaskarska odnaleziona w warszawskich Złotych Tarasach
Zaloguj się
 • mlynek_999

  Oceniono 28 razy 28

  Myslę, że nietrudno zostawić w Złotych Tarasach madagaskarską dniówkę.

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 20

  Przyjechała na Centralny pociągiem z San Escobar, he, he...

 • wichura

  Oceniono 19 razy 19

  Jak żywi się karaluchami, to w food-courcie miała pewnie niezłą wyżerkę ;)

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 6 razy 6

  To może i guziec się w końcu odnajdzie.

 • kapitan.kirk

  0

  Mięsny w tamtejszym Carrefour e powinien być ewidentnie lepiej strzeżony.

 • megakondon

  0

  Słabo, ja to kiedyś znalazłem dniówkę prezesa banku na ulicy.

 • blubrystaregomarycha

  Oceniono 1 raz -1

  Posiadanie takich zwierząt powinno być zabronione. Nie rozumiem, dlaczego jest, nawet po rejestracji. Powinna zostać na Madagaskarze. Coraz więcej snobów, bo inaczej tego nazwać nie można, trzyma w domu egzotyczne zwierzęta, które się męczą. W dodatku snoby nie potrafią tych zwierząt dobrze pilnować, skoro im uciekają. Co to w ogóle za pomysł, żeby w mieszkaniu w mieście trzymać jaszczurki, węże? Jak ktoś kocha zwierzęta, to w schroniskach jest mnóstwo stęsknionych psów i kotów. Ale to żaden szpan, co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX