CBA zatrzymało pięć osób ws. reprywatyzacji. Wśród nich dwóch byłych urzędników

CBA poinformowało w środę rano o zatrzymaniu pięciu osób w sprawie nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją w Warszawie. Wśród nich jest dwóch byłych stołecznych urzędników. Straty miasta szacowane są na 13,5 mln złotych.

Pięć osób zostało zatrzymanych przez agentów warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie.

CBA zatrzymało pięć osób ws. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie

CBA informuje, że sprawa dotyczy także korupcji przy wydawaniu decyzji dekretowych oraz odszkodowawczych. Wśród zatrzymanych są były pracownik (Jacek W.) i były radca prawny Biura Gospodarki Nieruchomościami m. st. Warszawy (Bogusława D.), warszawski notariusz (Leszek Z.) oraz dwóch biznesmenów zajmujących się kupnem i sprzedażą nieruchomości (Mirosław B. i Krzysztof D.).

Ustalenia CBA wskazują, że Jacek W. z warszawskiego ratusza brał łapówki od Marka M., znanego handlarza roszczeniami zatrzymanego już wcześniej przez CBA. Pieniądze były wręczane w zamian za przychylność w prowadzonych postępowaniach zwrotowych dotyczących kamienic w Śródmieściu. Były pracownik BGN został dziś zatrzymany po raz drugi przez agentów CBA w związku z toczącym się postępowaniem.

Ponadto, zgromadzono materiały wskazujące na to, że notariusz i radca prawny sygnowali decyzje na rzecz zatrzymanych przedsiębiorców z pominięciem przyjętych procedur oraz przy niekompletnej dokumentacji dotyczącej nieruchomości.

Zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty.

Śledczy cały czas pracują nad zgromadzonymi dokumentami, badane są nowe wątki i niewykluczone kolejne zatrzymania i zarzuty. W ostatnim czasie do sądu trafił kolejny, piąty już, akt oskarżenia, skierowany w tej sprawie.

Jak podaje IAR, straty poniesione przez m. st. Warszawę w związku z działalnością zatrzymanych są szacowane na ponad 13,5 mln złotych.

Więcej o:
Komentarze (59)
CBA zatrzymało pięć osób ws. reprywatyzacji. Wśród nich dwóch byłych urzędników
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 39 razy 35

  Pacz pan, Lecha K. już się nie da zatrzymać a to przecież on podpisał pierwsze decyzje reprywatyzacyjne.

 • yoonac

  Oceniono 37 razy 31

  A kiedy CBA zatrzyma Kamińskiego, Wąsika i Bejdę skoro okazuje się, że na zlecenie szefostwa PiS byli zaangażowani w szukanie roszczeń do działki przy ulicy Srebrnej?

 • zd46

  Oceniono 26 razy 24

  Za dużo ujawniono prawdy w trakcie przesłuchania u Jakiego nawet dotyczącej Srebrnej 16. Ruszono szefów CBA a więc nastąpił atak. "Najlepszą obroną jest atak". Czy całowaną bokserkę też aresztowano? Połapiemy, przejmiemy dokumenty, wygumkujemy, dopasujemy, uszczelnimy i pozostanie "CZYSTA" wręcz kryształowa prawda w prezencie dla "Kryształowego prezesa" czyli "człowieka z tłukącego się szkła".

 • bob_59

  Oceniono 22 razy 20

  Nie chcieli płacić 30% haraczu to mają za swoje...

 • c.t.k

  Oceniono 21 razy 19

  Szkoda, CBA nie było w zakładach produkujących padlinę. Ja wiem, że to robota niewdzięczna, w zimnie i smrodzie, ale tu przecież chodziło o zdrowie Suwerena.
  Podobno straty branży mogą wynieść nawet 700 000 000 złotych no więc jednak trochę tego jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX