Na Pradze-Północ handlują papierosami z koszy i skrzyni na piasek. Udaremniono sprzedaż ponad 160 paczek

Na Pradze-Północ handel nielegalnymi papierosami kwitnie. Straż miejska regularnie prowadzi tam kontrolę. W poniedziałek udało się udaremnić sprzedaż ponad setki paczek.

Straż miejska w Warszawie doskonale wie o tym, gdzie handlarze nielegalnymi papierosami chowają swoje "zapasy". Dzięki temu zatrzymali trafienie na polskich rynek ponad 160 paczek nielegalnych papierosów. 

Praga-Północ. Nielegalny handel papierosami

W poniedziałek patrol stołecznej straży miejskiej zauważył na Pradze-Północ kobietę z kilkoma paczkami papierosów w ręce, które oferowała przechodniom. Handlarka została ujęta i przekazana policji

Strażnicy wiedzieli jednak, że to, co kobieta miała w dłoniach to nie wszystko. Nauczeni doświadczeniem wiedzieli, że handlarze lubią chować swój towar w małej architekturze znajdującej się w okolicy. Po dokładnym przeszukaniu okazało się, że się nie mylili. W pobliskich koszach na śmieci, za elewacją budynku i w jego bramie, pod plandeką zaparkowanego skutera i w skrzyni na piasek znaleziono łącznie 167 paczek nielegalnych papierosów. Na wszystkich brakowało polskich znaków akcyzy. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Na Pradze-Północ handlują papierosami z koszy na śmieci. Udaremniono sprzedaż ponad 160 paczek
Zaloguj się
 • fajnybrat

  Oceniono 29 razy 27

  Poproszę o informacje ile takich kontroli było w ubiegłym roku. Bo to, że tam się handluje od paru ładnych lat to wszyscy wiedzą.

 • wolverine_14

  Oceniono 23 razy 19

  Się zorientowali. Od wielu lat na Pradze Północ sprzedają pety, a od roku przynajmniej wielu migrantów ze wschodu stoi w kupie i sprzedaje na skrzyżowaniu Kijowskiej z Targową.

 • d_ost

  Oceniono 17 razy 13

  Centrum tego handlu jest obrzydliwe handlowisko przy Stadionie (przy nasypie kolejowym). Papierosy magazynowane są w zaparkowanych obok autach. Służba Celna pojawia się tam raz do roku. Policji nie widziałem nigdy.

 • szczepan_123

  Oceniono 18 razy 12

  Ja kiedyś powiedziałem do policjanta z patrolu, że tam handluja fajkami. Powiedział, że są tego świadomi i tyle z mojego zgłoszenia. Polska to gowniany kraj.

 • grey-sky

  Oceniono 16 razy 12

  Nielegalne papierosy są wszędzie. Sprzedają przeważnie obcokrajowcy. Policja i Straż miejska udają że nie widzą. Łapią kobietę handlującą pietruszką a dziesięciu handlarzy papierosów nie widzą. Kpina!

 • xsawer

  Oceniono 10 razy 10

  He, he, he... pewnie się handlarze nie opłacili albo granatowi dostali prikaz większej wykrywalności i poszli na rympał.
  Cała Warszawa i okolice wiedzą, że po fajki to pod wiadukt, przystanek (nie tylko) przy Kijowskiej, a miejscy dopiero teraz zajarzyli.

 • wujek_waldek

  Oceniono 7 razy 7

  Tam działa jakaś bułgarska grupa, dzień w dzień, a straż miejska trafia tam raz na trzy, cztery miesiące. Sukcesów nie wróżę...

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 12 razy 6

  Jest popyt, jest podaż. Jesteście przeciwko świętemu Wolnemu Rynkowi?

 • kopolimer

  Oceniono 7 razy 5

  Na wolumenie nawołują. Potem idą po towar do kolegi. Coś jak przekręt na wnuczka i milicjanta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX