Na Pradze-Północ handlują papierosami z koszy i skrzyni na piasek. Udaremniono sprzedaż ponad 160 paczek

Na Pradze-Północ handel nielegalnymi papierosami kwitnie. Straż miejska regularnie prowadzi tam kontrolę. W poniedziałek udało się udaremnić sprzedaż ponad setki paczek.
Zobacz wideo

Straż miejska w Warszawie doskonale wie o tym, gdzie handlarze nielegalnymi papierosami chowają swoje "zapasy". Dzięki temu zatrzymali trafienie na polskich rynek ponad 160 paczek nielegalnych papierosów. 

Praga-Północ. Nielegalny handel papierosami

W poniedziałek patrol stołecznej straży miejskiej zauważył na Pradze-Północ kobietę z kilkoma paczkami papierosów w ręce, które oferowała przechodniom. Handlarka została ujęta i przekazana policji

Strażnicy wiedzieli jednak, że to, co kobieta miała w dłoniach to nie wszystko. Nauczeni doświadczeniem wiedzieli, że handlarze lubią chować swój towar w małej architekturze znajdującej się w okolicy. Po dokładnym przeszukaniu okazało się, że się nie mylili. W pobliskich koszach na śmieci, za elewacją budynku i w jego bramie, pod plandeką zaparkowanego skutera i w skrzyni na piasek znaleziono łącznie 167 paczek nielegalnych papierosów. Na wszystkich brakowało polskich znaków akcyzy. 

Więcej o: