Wawer. Właściciel obiektu sportowego palił w piecach zużytym olejem samochodowym

Wawer to jedna z najbardziej zanieczyszczonych dzielnic Warszawy - wynika z danych straży miejskiej. Podczas jednej z ostatnich kontroli wykryto tam piece, w których spalano przepracowany olej samochodowy. Co więcej, tę skandaliczną praktykę stosował ośrodek sportowy.
Zobacz wideo

Sławomir Smyk z referatu prasowego straży miejskiej w Warszawie mówi, że Wawer jest dzielnicą Warszawy, w której jest najwięcej interwencji dotyczących złej jakości powietrza. Tłumaczy, że wynika to z tego, że znajduje się tam dużo przedsiębiorstw oraz domów jednorodzinnych, które nie zawsze przestrzegają prawa. 

W obiekcie sportowym palono olejem samochodowym

29 stycznia straż miejska otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące Wawra. Mieszkaniec Warszawy poinformował o swoich podejrzeniach: że znajdujący się tam ośrodek sportowy spala śmierdzące substancje. 

Podczas kontroli strażnicy miejscy ds. kontroli środowiska natknęli się na piec, który został chałupniczo przystosowany do spalania przepracowanego oleju samochodowego. Funkcjonariusze mieli jednak podejrzenie, że to nie jedyne przewinienie właściciela obiektu. Jak czytamy, strażnikom nie dawało spokoju to, że obiekt jest ogromny, a temperatura na jego terenie jest bardzo wysoka. Wiedzieli, że jeden piec to za mało, aby ogrzać tak duży budynek. Niestety mieli rację - odkryto kolejne trzy piece na zużyty olej. Każdy z nich miał zbiornik, w którym mieściło się tysiąc litrów

Właściciel obiektu sportowego został ukarany najsurowszą sankcją karną. Strażnicy miejscy mają możliwość nałożenia na łamiącego prawo mandatu o maksymalnej wysokości 500 złotych. Właściciel obiektu otrzymał 500-złotowy mandat za każdy z pieców. Dodatkowo informacja o spalaniu zabronionych substancji została przekazana policji.

Straż miejska przypomina, że używanie przepracowanego oleju samochodowego jako surowca do ogrzewania jest surowo zabronione oraz, co najważniejsze, wysoko chorobotwórcze.

Portalowi se.pl, udało się ustalić, że ukarany mandatem "obiekt sportowy" to klub tenisowy w Wawrze. 

Więcej o: