29-latek najpierw zaatakował kobietę na przystanku, a 10 minut później policyjny radiowóz

W warszawskim Śródmieściu doszło do serii groźnych incydentów. Mężczyzna najpierw zaatakował kobietę na przystanku autobusowym, a później wybił szybę w policyjnym radiowozie. Zarówno kobieta, jak i policjant trafili do szpitala.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło około godziny 17 w piątek w centrum Warszawy. Policja, która pełniła wtedy służbę przy metrze Centrum, zauważyła podejrzanego mężczyznę. 

Śródmieście. Najpierw zaatakował kobietę, później radiowóz

Jak pisze Tvnwarszawa.pl, mężczyzna przechodził obok zaparkowanego przy placu Defilad radiowozu i nagle wybił jedną z szyb w aucie. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i zatrzymali sprawcę. W wyniku zdarzenia ucierpiał policjant, ponieważ odłamki szkła poraniły głowę mężczyzny. Został odwieziony do szpitala. 

Zatrzymany to 29-latek. Policji szybko udało się ustalić, że zaledwie 10 minut wcześniej mężczyzna dopuścił się innego przestępstwa. Zaatakował on kobietę stojącą na przystanku autobusowym przy metrze Świętokrzyska. Uderzył ją w głowę nieznanym przedmiotem i próbował wyrwać jej torebkę. Gdy mu się nie udało, zaczął uciekać. Wtedy natknął się na radiowóz przy pl. Defilad. 

Zaatakowana na przystanku kobieta również trafiła do szpitala. 

Więcej o: