Nowa ulica na Mokotowie. Już w sobotę kierowcy pojadą "Czerniakowską bis"

Już w najbliższy weekend warszawiakom zostanie udostępniona nowa ulica. Aleja Polski Walczącej połączy ulicę Czerniakowską z węzłem Trasy Siekierkowskiej. Na miejscu trwają obecnie ostatnie prace wykończeniowe.
Zobacz wideo

Otwarcie alei Polski Walczącej zaplanowano na sobotę 2 lutego o godzinie 11. Odcinek, który w czasie budowy był roboczo nazywany "Czerniakowską bis", powstał na przedłużeniu ulicy J. Nehru i łączy się z wcześniej wykonanym węzłem Trasy Siekierkowskiej.

Nowy skrót z Sielc do Trasy Siekierkowskiej

Nowa ulica na Mokotowie ma 1,9 km długości i składa się z dwóch jezdni, o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Po obu stronach drogi powstały chodniki, a także drogi dla rowerów. Obecnie na miejscu trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Przebieg alei Polski WalczącejPrzebieg alei Polski Walczącej fot. Urząd Miasta

Nowa droga ma połączenie z ulicami Czerniakowską, Zwierzyniecką (po północnej stronie), Melomanów, Grupy AK „Kampinos”, Grupy AK „Północ”, Batalionu AK „Bałtyk” Trasą Siekierkowską i Wolicką. W pasie dzielącym jezdnie - na odcinku od ul. Melomanów do ul. Batalionu AK „Bałtyk” - powstała rezerwa na trasę tramwajową, która ma tam powstać w przyszłości. 

Aleja Polski Walczącej. Nową ulicą pojedzie linia 168

Kierowcy samochodów będą mogli pojechać nową ulicą już w sobotę 2 lutego. Z kolei od niedzieli 3 lutego nową ulicą zaczną kursować autobusy linii 168. Przystanki na nowym fragmencie trasy będą na ulicy J. Nehru przed skrzyżowaniem z ulicą Zwierzyniecką oraz w rejonie skrzyżowań z ulicą Grupy AK „Północ” i ulicą Batalionu AK „Bałtyk” (obydwa „na żądanie”).

Nazwa nowej ulicy odnosi się do walk powstańczych (ulica sąsiaduje z Kopcem Powstania Warszawskiego na Czerniakowie). Budowa alei Polski Walczącej kosztowała 39,5 milionów złotych. Początkowo plany drogowców zakładały wybudowania kładki na wysokości ulicy Zwierzynieckiej. Po protestach mieszkańców zrezygnowano z tego pomysłu. 

Więcej o: