Nowa ulica na Mokotowie. Już w sobotę kierowcy pojadą "Czerniakowską bis"

Już w najbliższy weekend warszawiakom zostanie udostępniona nowa ulica. Aleja Polski Walczącej połączy ulicę Czerniakowską z węzłem Trasy Siekierkowskiej. Na miejscu trwają obecnie ostatnie prace wykończeniowe.

Otwarcie alei Polski Walczącej zaplanowano na sobotę 2 lutego o godzinie 11. Odcinek, który w czasie budowy był roboczo nazywany "Czerniakowską bis", powstał na przedłużeniu ulicy J. Nehru i łączy się z wcześniej wykonanym węzłem Trasy Siekierkowskiej.

Nowy skrót z Sielc do Trasy Siekierkowskiej

Nowa ulica na Mokotowie ma 1,9 km długości i składa się z dwóch jezdni, o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Po obu stronach drogi powstały chodniki, a także drogi dla rowerów. Obecnie na miejscu trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Przebieg alei Polski WalczącejPrzebieg alei Polski Walczącej fot. Urząd Miasta

Nowa droga ma połączenie z ulicami Czerniakowską, Zwierzyniecką (po północnej stronie), Melomanów, Grupy AK „Kampinos”, Grupy AK „Północ”, Batalionu AK „Bałtyk” Trasą Siekierkowską i Wolicką. W pasie dzielącym jezdnie - na odcinku od ul. Melomanów do ul. Batalionu AK „Bałtyk” - powstała rezerwa na trasę tramwajową, która ma tam powstać w przyszłości. 

Aleja Polski Walczącej. Nową ulicą pojedzie linia 168

Kierowcy samochodów będą mogli pojechać nową ulicą już w sobotę 2 lutego. Z kolei od niedzieli 3 lutego nową ulicą zaczną kursować autobusy linii 168. Przystanki na nowym fragmencie trasy będą na ulicy J. Nehru przed skrzyżowaniem z ulicą Zwierzyniecką oraz w rejonie skrzyżowań z ulicą Grupy AK „Północ” i ulicą Batalionu AK „Bałtyk” (obydwa „na żądanie”).

Nazwa nowej ulicy odnosi się do walk powstańczych (ulica sąsiaduje z Kopcem Powstania Warszawskiego na Czerniakowie). Budowa alei Polski Walczącej kosztowała 39,5 milionów złotych. Początkowo plany drogowców zakładały wybudowania kładki na wysokości ulicy Zwierzynieckiej. Po protestach mieszkańców zrezygnowano z tego pomysłu. 

Więcej o:
Komentarze (24)
Aleja Polski Walczącej. Już w sobotę kierowcy pojadą "Czerniakowską bis"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 17 razy 11

  Najbardziej intryguje mnie, że przy okazji NIE "zdekomunizowali" Gagarina..... :-))

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 9

  Trochę odetchną mieszkańcy Stegien, Wilanowa i Ursynowa, bo w godzinach szczytu, CAŁY KOCIOŁ komunikacyjny, który był przy ZUS-ie, przeniesie się na skrzyżowanie z Gagarina i węzeł wjazdowy na Trasę S :-))

 • junk92508

  Oceniono 19 razy 5

  Kolejna ch..wa nazwa ulicy...

  Wojna byla 70 lat temu a tu idioci ciągle katuja nas martyrologią...

 • ga.spar

  Oceniono 7 razy 3

  to teraz najwyższa pora zająć się nawierzchnią Czerniakowskiej od Myśliwieckiej do Trasy Siekierkowskiej, bo to co tam teraz jest woła o pomstę do nieba

 • peppers01

  Oceniono 9 razy 3

  No i fajnie.

 • zdziwiony6

  Oceniono 2 razy 2

  Kto wymyślił nazwę ulicy?

 • manu74

  Oceniono 2 razy 2

  litości, co to za nazwy... nie dało się normalnie?

 • wawka3791

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie k...a miejsca parkingowe, które zabraliście pod budowę??? Czy nie można było, szczególnie przy dawnej Nehru, dobudować jednego pasa parkingowego??? Przecież jest miejsce!!! Ogromna większość mieszkańców jest normalna i porusza się samochodami które gdzieś muszą stanąć!!!

 • kartownik

  Oceniono 1 raz 1

  Byłem widziałem. Ulica urywa się zaraz na Trasą Siekierkowską. Dosłownie przechodzi w jakieś peryferyjne dróżki/uliczki . Czyli będzie dla tych co zjadą z Trasy Siekierkowskiej i dla niewielkiej części mieszkańców nowych osiedli w Łuku Siekierkowskim. Oczywiście za kilka lat tych osiedli przybędzie. Czyli czekamy na dalszy ciąg, aż do Wilanowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX