65-latek pobity na śmierć podczas imprezy urodzinowej przez kolegę. Sprawca użył metalowej rurki

Policja poinformowała, że impreza urodzinowa, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Śródmieściu, skończyła się tragicznie. 65-latek został pobity na śmierć metalową rurką.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło 21 stycznia w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Nowolipki w warszawskim Śródmieściu. Policję zawiadomił jeden z uczestników imprezy. 

Śródmieście. 65-latek pobity na śmierć

Mężczyzna, który zadzwonił na policję, był świadkiem zdarzenia, do którego doszło podczas przyjęcia urodzinowego. Z jego relacji wynika, że w pewnym momencie między 65-letnim mężczyzną a jego 32-letnim kolegą doszło do sprzeczki. Młodszy z nich przeszedł do rękoczynów. Zaczął okładać starszego metalową rurką. Świadek powiadomił policję chwilę po całym zajściu, powiedział, że 65-latek nie daje znaku życia. Po przyjeździe służb okazało się, że mężczyzna nie żyje. 

Policja od razu przystąpiła do akcji. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać 32-letniego Piotra S. Dodatkowo w trawie nieopodal kamienicy, w której doszło do zbrodni, znaleziono także stalową rurkę, którą najprawdopodobniej zadano śmiertelny cios. 

Śródmiejska policja informuje, że zabezpieczono już wszystkie ślady w mieszkaniu oraz przesłuchano sąsiadów, zabezpieczono także nagranie z monitoringu. Dzięki materiałowi dowodowemu prokuratura mogła postawić 32-latkowi zarzuty. Piotra S. oskarżono o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu do 10 lat więzienia. 

Jak podaje se.pl, zamordowany mężczyzna to Dymentiusz R. Sąsiedzi mówią o nim, że był cichy i spokojny, ale lubił zaglądać do kieliszka. Często zapraszał do swojego mieszkania kolegów, gdzie wspólnie imprezowali. Nadkomisarz Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji tłumaczy, że Dymentiusz R. zaprosił do siebie mężczyzn, ponieważ jeden z nich miał tego dnia urodziny.

Więcej o: