Język ukraiński pojawi się w warszawskich biletomatach. ZTM jest już na etapie tłumaczenia

Język ukraiński pojawi się w biletomatach w Warszawie. Zarząd Transportu Miejskiego już pracuje nad wdrożeniem rozwiązania. Efektów możemy spodziewać w nadchodzących miesiącach.
Zobacz wideo

Temat języka ukraińskiego w biletomatach w warszawskiej komunikacji miejskiej przewija się już od kilku miesięcy. Z taką inicjatywą wyszedł pod koniec zeszłego roku burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. Uważał, że miasto powinno w tej sposób wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Dodawał, że rozwiązanie takie wprowadzono już w wielu innych polskich miastach: Poznaniu, Łodzi, Lublinie czy Wrocławiu.

Język ukraiński w biletomatach w Warszawie

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował w styczniu, że pojęto decyzję o wprowadzeniu pomysłu w życie. 

Chcieliśmy wykonać taki gest w stosunku do obywateli Ukrainy i umożliwić im obsługę automatów w ich ojczystym języku

- mówi Marcin Grobelny, rzecznik ZTM, w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Dodaje, że Zarząd jest obecnie na etapie tłumaczenia interfejsu, czyli wszystkich komunikatów pojawiających się na ekranach biletomatów. Gdy będą już gotowe, ZTM wyśle je do firm obsługujących warszawskie automaty do biletów i poprosi o wgranie ich do systemu. 

Marcin Grobelny informuje, że język ukraiński pojawi się w biletomatach w Warszawie na przełomie lutego i marca 2018 roku. 

- Bardzo się cieszę, że mój apel został wysłuchany. Dziękuję Zarządowi Transportu Miejskiego za tak szybką reakcję. To będzie duże ułatwienie dla wielu obywateli Ukrainy, którzy w naszym mieście mieszkają, pracują, uczą się i tutaj płacą podatki

- komentuje decyzję Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. 

Więcej o: