Mężczyzna włamał się do biura i ukradł... myszołowca. Ptak sam uciekł, ale policja nadal szuka złodzieja

Policja prowadzi śledztwo w sprawie nietypowej kradzieży, do której doszło na Targówku. Mężczyzna ukradł tam drapieżnego ptaka. Zwierzę samo uciekło, ale złodziej jest nadal poszukiwany. Policjanci opublikowali jego wizerunek i proszą o pomoc.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło 4 stycznia. Nieznany mężczyzna włamał się do biura znajdującego się przy ul. Św. Wincentego i ukradł stamtąd myszołowca towarzyskiego wraz ze specjalną rękawicą sokolniczą. 

Targówek. Mężczyzna ukradł z biura drapieżnego ptaka

Podkom. Paulina Onyszko z komendy policji na Targówku tłumaczy w rozmowie z Onet.pl, że mężczyzna udał się z ptakiem do sklepu zoologicznego. Pytał tam, czym żywi się myszołowiec. Oznacza to, że nie miał pojęcia o hodowli takich ptaków. 

Z informacji policji wynika, że zaraz po wyjściu ze sklepu ptak odleciał. Spekuluje się, że albo sam uciekł, albo mężczyzna go wypuścił. Na szczęście myszołowiec był zaobrączkowany, więc udało się go znaleźć, odłowić, a następnie przekazać prawowitej właścicielce. 

Do tej pory nie wiadomo kim był mężczyzna, który połasił się na drapieżnego ptaka. Policji udało się jednak zabezpieczyć monitoring, który nagrał złodzieja. Widać na nim, że mężczyzna przechadza się po Warszawie z myszołowcem na rękach. 

Policja szuka złodzieja z Targówka

Policja prosi o pomoc w znalezieniu podejrzanego. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, pod całodobowym numerem telefonu (22) 603-81-71 lub policjantem prowadzącym sprawę pod numerem tel. (22) 603-81-52 powołując się na numer l.dz. KPD-II-114/19 (SWD-5641/19).

Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl.

Więcej o: