Mieszkańcy Włoch poprosili o pomoc dla psa. Gdy strażnicy dotarli na miejsce, okazało się, że to ranny wilk

Mieszkańcy Włoch zauważyli, że w okolicy ulicy Rebusowej kręci się ranny, bezdomny pies. Poprosili o pomoc straż miejską. Gdy Eko-patrol zjawił się na miejscu, okazało się, że bezpański pies to tak naprawdę... wilk.
Zobacz wideo

Straż miejska w Warszawie poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w poniedziałek. Na numer alarmowy zadzwonili mieszkańcy warszawskich Włoch, poprosili o pomoc przy psie, który kręci się po ulicy. 

Włochy. Pies okazał się być wilkiem

Zaniepokojony mieszkaniec powiedział, że pies chyba jest ranny. Podejrzewał, że ma poranione lub połamane tylne łapy. Na miejsce od razu udał się Eko-patrol straży miejskiej. Szybko zorientowali się, że zwierzę to wcale nie pies. "Na miejscu ranny pies zamienił się w rannego… wilka" - pisze stołeczna straż miejska. 

W związku z tym, że zwierzę było dzikie, strażnicy potrzebowali pomocy łowczego Lasów Miejskich. Po jakimś czasie udało się bezpiecznie odłowić, a następnie przetransportować do schroniska Lasów Miejskich, gdzie została mu udzielona pomoc weterynaryjna.

Zwierzę faktycznie było ranne i to poważnie. Jak podaje "Stołeczna", wilk ma uszkodzony kręgosłup. Andżelika Gackowska, wicedyrektorka Lasów Miejskich, mówi, że to prawdopodobnie stary uraz, którego zwierzę mogło doznać w wyniku zderzenia z samochodem. Ocenia, że jego rokowania nie są dobre. 

Więcej o:
Komentarze (40)
Mieszkańcy Włoch poprosili o pomoc dla psa. Gdy strażnicy dotarli na miejsce, okazało się, że to ranny wilk
Zaloguj się
 • aazz67

  Oceniono 44 razy 36

  Co dalej z wilkiem, jakiej pomocy potrzebuje? Jeżeli finansowej, zbiórka nie jest problemem. Tylko nie usypiajcie go, jeśli ma szansę. Warto zawalczyć.

 • gggrrr

  Oceniono 23 razy 23

  Biedny.Ale wraca mi wiara w ludzi,że zareagowali.Proszę pomagajmy w takich przypadkach.Człowiek zawsze ma jakąś szanse,zwierze żadnej dopuki ktoś o dobrym ,wrażliwym sercu nie pomoże.Szczególnie teraz w zimę trzeba zwrócić uwagę ,nawet te za siatką u sąsiada
  -czy nie dzieje im się krzywda

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 14 razy 2

  żył prawem wilka,aż spotkał patryjotę wyklętego! Bo uznał, że z fasonem będzie walnąć psa, zamiast przyhamować.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 26 razy -6

  nieszczęsne zwierzę, niewyobrazalny ból, zapewne głod i pragnienie
  To nie obrzeża miasta, tułal sie tak ranny i warszawke goowno to obchodziło, żałosni jestescie

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 12 razy -8

  Co za niefart... to nie był biedny piesio tylko okropny i groźny wilk... straszne. Może mieć wściekliznę... no pewnie, 99% psiarzy też ją ma. Mam nadzieję, że po udzieleniu niezbędnej pomocy wilk trafi do swojego naturalnego środowiska, gdzie, w przeciwieństwie do "piesiów" i innych rozmaitych agresywnych bestii hodowanych ku uciesze ich stukniętych posiadaczy, wilk sobie poradzi. Powodzenia na wolności, wilku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX