Wypadek w Al. Ujazdowskich. Starsza kobieta potrącona na pasach. Jej stan jest krytyczny

W niedzielę w Alejach Ujazdowskich doszło do wypadku. Starsza kobieta została potrącona na pasach, jej stan jest poważny. Na miejscu nadal trwają czynności, więc ruch w tej okolicy jest utrudniony.
Zobacz wideo

Na skrzyżowaniu Al. Ujazdowskich z Al. Róż doszło w niedzielę po południu do wypadku. 

Śródmieście. Starsza kobieta potrącona na przejściu

Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że do wypadku doszło na przejściu dla pieszych. Starsza kobieta została potrącona przez kierowcę toyoty. Jak podaje TVP3 Warszawa jej stan jest krytyczny. Została odwieziona do szpitala. 

Kierowca toyoty był trzeźwy. Policja ustala teraz okoliczności zdarzenia. 

Magdalena Bieniak dodaje, że na miejscu nadal trwają czynności policji. W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Ruch jest wahadłowy. 

Więcej o:
Komentarze (63)
Wypadek w Al. Ujazdowskich. Starsza kobieta potrącona na pasach. Jej stan jest krytyczny
Zaloguj się
 • senioryta13

  Oceniono 41 razy 29

  niejednokrotnie przechodzac na zielonym i tak musialam uciekac !
  Piraci w miastach szaleja

 • cozano

  Oceniono 38 razy 20

  Niestety, ale tak długo jak pieszego na pasach traktować się będzie jako zwierzynę łowną i tolerować niezachowywanie ostrożności przez kierowców przed i na pasach, tak długo będziemy mieli do czynienia z ofiarami. W cywilizowanych krajach jakoś sobie poradzono z tym problemem.

 • japka_putina

  Oceniono 22 razy 6

  Zwrócę uwagę bezkompromisowych komentatorów na kilka wniosków płynących ze zdjęć.

  - W tym miejscu w dzień pieszy nie ma szans niepostrzeżenie pojawić się na przejściu.

  - Samochód stoi tuż za przejściem, prawdopodobnie dokładnie w pozycji, w jakiej zatrzymał się po potrąceniu. Nie widać żadnych uszkodzeń nadwozia, więc prędkość, przynajmniej w momencie uderzenia, nie mogła być duża.

  - Pozycja samochodu wskazuje, że jechał on prawym pasem, a pieszą potrącił swoją lewą stroną (usiłował omijać?). Wynika z tego, że piesza, niezależnie w którą stronę szła), nie wtargnęła na przejście na ułamek sekundy przed kolizją. Nawet, jeśli weszła z chodnika, kierowca miał dość czasu na hamowanie.

  Wynika z tego wszystkiego, że najprawdopodobniej kierowca się zagapił, a starsza pani nie rozejrzała się, lub błędnie oceniła sytuację. Takim wypadkom nie zapobiegną ani przepisy, ani najsurowsze kary. Ludzie robią błędy, a taki wypadek, jak opisany, wymaga błędów popełnionych zarówno przez kierowcę, jak i przez pieszego.

 • adamzalej

  Oceniono 5 razy 5

  oślepiony przez promienie słoneczne? Jadąc w kierunku Mokotowa jest to normalne. Ale nienormalne jest IGNOROWANIE znaków i oznakowań widocznych z wielu metrów! To przejście nie jest zbyt bezpieczne ale jadąc nawet 70 km/h jest dobrze widoczne!!!

 • donmarek

  Oceniono 11 razy 3

  A może kierowca rozmawiał przez telefon, może też przy okazji i sms-a pisał?

 • jot9

  Oceniono 19 razy 3

  Fotoradary bezwzględnie powinny być ukrywane. Obowiązek uwidaczniania fotoradarów to świadome przyzwolenie na takie tragedie.

 • taroudant

  Oceniono 10 razy 2

  Kolejny miszcz z SOP i kolejna limuzyna do naprawy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX