Kobieta utknęła w korku, gdy odeszły jej wody. Straż miejska pomogła jej i... jej psu

Warszawska straż miejska wielokrotnie udowadniała już, że można się do nich zwrócić o pomoc. Wiedziała o tym, kobieta, która utknęła w korku na Ochocie. Gdy zaczęła rodzić, poprosiła o pomoc strażników miejskich.
Zobacz wideo

Straż miejska z Warszawy poinformowała o zdarzeniu z zeszłego tygodnia. W środę strażnicy pomogli kobiecie w ciąży. 

Ochota. Strażnicy miejscy pomogli kobiecie w ciąży

Okolice ronda Zesłańców Syberyjskich były w środę zakorkowane. Jedna z kobiet, która w nim utknęła miała pecha - w pewnym momencie odeszły jej wody. Na szczęście zauważyła patrol straży miejskiej. Podeszła do strażników i poprosiła o pomoc. 

Zabrano ją na pobliską stację paliw i zadzwoniono po karetkę. W między czasie kobieta dodała, że zaczynający się poród, to nie jej jedyny problem. Powiedziała strażnikom, że w jej samochodzie jest pies, którym nie ma się kto zaopiekować. Spytała funkcjonariuszy, czy mogą go popilnować do momentu, kiedy ktoś z jej rodziny odbierze pupila. Nie musiała długo prosić - strażnicy szybko ulegli. 

Cała historia zakończyła się szczęśliwie. Kobieta została odwiedziona do szpitala przez ratowników medycznych, a po kilkudziesięciu minutach biały piesek został przekazany bratu ciężarnej.  

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj>>>

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hubner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława GowinaBądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o: