Wykorzystywali moment zadumy i okradali wiernych w kościołach. Zrabowali tak 26 tys. złotych

Policja z warszawskiego Śródmieścia zatrzymała dwie osoby podejrzane o okradanie wiernych w kościołach. Wykorzystywali ich zadumę i zabierali cenne przedmioty. Obrabowali w ten sposób 28 osób.
Zobacz wideo

33-letnia Sylwia L. i 26-letni Michał B. zostali zatrzymani przez śródmiejską policję. Są oskarżani o kradzież 26 tysięcy złotych. Wszystkiego dokonali w warszawskich kościołach. 

Śródmieście. Korzystali z zadumy i okradali wiernych

Jakiś czas temu w komendzie policji na ul. Wilczej zaczęły się zjawiać osoby, które informowały, że zostały okradzione w kościele na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ginęły im portfele, karty płatnicze, gotówka. W sumie poszkodowanych było aż 28 osób. 

Policja rozpoczęła śledztwo. Po kilku miesiącach udało się ustalić, że za kradzieże w kościele mogą być odpowiedzialni Sylwia L. i Michała B. To właśnie oni upodobali sobie żerowanie w kościołach na Krakowskim Przedmieściu - wiedzieli, że odwiedza je wielu turystów. Wykorzystywali moment zadumy i modlitwy swoich ofiar i kradli pozostawione bez opieki torebki. Szacuje się, że ofiary straciły w ten sposób ok. 26 tys. złotych.

Łupem złodziei padło wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co można było później łatwo i szybko sprzedać. Zabierali również karty płatnicze, którymi później płacili za zakupy. To właśnie przez nie złodzieje wpadli - po analizie monitoringu ze sklepów, które odwiedzali z kradzionymi kartami, udało się ustalić, kim są. 

Mężczyzna i kobieta usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże, których się dopuścili grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Śródmiejska policja apeluje również, aby osoby, które zostały okradzione w podobny sposób, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji przy ul. Wilczej 21 w Warszawie.

Więcej o: