W czwartek nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Paweł Adamowicz zostanie na niej honorowym warszawiakiem

W czwartek warszawscy radni zbiorą się w sali PKiN na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chcą upamiętnić zamordowanego Pawła Adamowicza nadając mu tytuł Honorowego Obywatela m.st. Warszawy.
Zobacz wideo

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zmarł w poniedziałek. Prezydent Adamowicz nie przeżył ataku nożownika. Cała Polska opłakuje teraz jego stratę, do tego grona zalicza się również Warszawa

Paweł Adamowicz honorowym warszawiakiem

W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. O godz. 17 warszawscy radni nadadzą tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi tytuł honorowego obywatela m. st. Warszawy.

Tym samym Paweł Adamowicz dołączy do zacnego grona, do którego należą m.in. Andrzej Wajda, Jerzy Owsiak, Maria Janion, Lech Wałęsa, Irena Sendlerowa, Jan Paweł II czy Józef Piłsudski. 

Tytuł honorowego warszawiaka nie jest jedyną formą upamiętnienia Pawła Adamowicza w Warszawie. W czwartek w Sali Gagarina w Pałacu Kultury zostanie wystawiona księga kondolencyjna. Mieszkańcy będą mogli się do niej wpisywać w godz. 16-19. Druga księga wystawiona jest w ratuszu przy pl. Bankowym w sali 131 do godz. 18.

Dodatkowo w sobotę, czyli w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza, warszawiacy będą mieli możliwość wspólnego oglądania transmisji z mszy pogrzebowej z Gdańska. Na pl. Zamkowym o godz. 12 zostanie wystawiony ekran, który to umożliwi.

Więcej o: