W czwartek nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Paweł Adamowicz zostanie na niej honorowym warszawiakiem

W czwartek warszawscy radni zbiorą się w sali PKiN na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chcą upamiętnić zamordowanego Pawła Adamowicza nadając mu tytuł Honorowego Obywatela m.st. Warszawy.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zmarł w poniedziałek. Prezydent Adamowicz nie przeżył ataku nożownika. Cała Polska opłakuje teraz jego stratę, do tego grona zalicza się również Warszawa. 

Paweł Adamowicz honorowym warszawiakiem

W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. O godz. 17 warszawscy radni nadadzą tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi tytuł honorowego obywatela m. st. Warszawy.

Tym samym Paweł Adamowicz dołączy do zacnego grona, do którego należą m.in. Andrzej Wajda, Jerzy Owsiak, Maria Janion, Lech Wałęsa, Irena Sendlerowa, Jan Paweł II czy Józef Piłsudski. 

Tytuł honorowego warszawiaka nie jest jedyną formą upamiętnienia Pawła Adamowicza w Warszawie. W czwartek w Sali Gagarina w Pałacu Kultury zostanie wystawiona księga kondolencyjna. Mieszkańcy będą mogli się do niej wpisywać w godz. 16-19. Druga księga wystawiona jest w ratuszu przy pl. Bankowym w sali 131 do godz. 18.

Dodatkowo w sobotę, czyli w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza, warszawiacy będą mieli możliwość wspólnego oglądania transmisji z mszy pogrzebowej z Gdańska. Na pl. Zamkowym o godz. 12 zostanie wystawiony ekran, który to umożliwi.

Więcej o:
Komentarze (33)
W czwartek nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Paweł Adamowicz zostanie na niej honorowym warszawiakiem
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 16

  Powiem krótko. W tej kwestii, mam MOCNO mieszane uczucia.
  Zwłaszcza jak na drugim biegunie postawię TAK SAMO bestialsko zadźganego nożem policjanta Andrzeja Struja, czy rozerwanego bombą podczas jej rozbrajania, podkom. Piotra Molaka. Bo różnica jest taka, że pan Adamowicz służył Gdańsku i Gdańszczanom, a obydwaj policjanci Warszawie i Warszawiakom...

 • saves

  Oceniono 33 razy 13

  Wymieńmy zasługi Adamowicza dla stolicy. Ja zaczynam:
  1. ......
  2. ......
  3. .....
  4. .....
  5. .....
  Ktoś zna inne?

 • sabriel

  Oceniono 20 razy 4

  Rozumiem honorowy obywatel miasta Gdańska, ale Warszawy? Co on miał wspólnego z Warszawą, co on zrobił dla naszego miasta? Z pewnością miał dokonania, był ceniony w Gdańsku, ale w Warszawie? Mam mieszane uczucia.

 • tomasz.rze

  Oceniono 9 razy 3

  Może ja nie rozumiem i nie mam wiedzy merytorycznej w powyższym temacie, ale jaki związek ma prezydent Gdańska z Warszawą? Częściej niż inni Polacy zwiedzał Pałac Kultury?

 • o_mamo

  Oceniono 15 razy 3

  Przesłodzili, przecukrzyli, przedobrzyli, na hasło "Adamowicz" mam już odruch wymiotny!

 • fields1

  Oceniono 10 razy 2

  W ogóle opozycja powinna wnieść ustawę, mocą której Adamowicz zostanie honorowym obywatelem wszystkich miast wojewódzkich i powiatowych. Jeśli tego nie zrobią to znaczy, że zblatowali się z PiSem.

 • janko120789

  Oceniono 26 razy 2

  Z tego co wiem mieszkania brał tylko od gdańskich developerów... z Warszawy nic. No chyba, że i Tu...

 • cometto-pl

  Oceniono 1 raz 1

  Powstaje liturgia gdańska w opozycji do liturgii smoleńskiej.

  Honorowy warszawiak... Nawet Narutowicz nim nie jest!

 • cezaryk

  Oceniono 19 razy 1

  Ponieważ był to człowiek wyjątkowo mocno związany z Warszawą.
  Bardzo dla Stolicy zasłużony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX