Napad w sklepie na Mokotowie. Uwięziła koleżankę z pracy pod podłogą i obrabowała kasę

W jednym z mokotowskich sklepów monopolowych doszło do niecodziennego rozboju. 22-letnia Dominika P. zwabiła swoją koleżankę do toalety, a następnie zaryglowała drzwi, kradnąc ze sklepowej kasy ponad trzy tysiące złotych. Teraz kobiecie grozi do 10 lat więzienia.
Zobacz wideo

Właściciele jednego ze sklepów monopolowych na warszawskim Mokotowie poinformowali policję, że ich pracownica została uwięziona w toalecie przez 22-letnią Dominikę P., którą zatrudniono w sklepie zaledwie kilka dni wcześniej.

Mokotów. Zwabiła koleżankę do toalety i zaryglowała drzwi

Policjanci ustalili, że na początku stycznia 22-letnia Dominika P. około godziny 20 przyszła do sklepu, w którym pracowała od krótkiego czasu. Za kasą stała jej o rok starsza koleżanka. W pewnym momencie 22-letnia Daria P. zeszła toalety, która usytuowania była pod powierzchnią podłogi. Po chwili zawołała swoją koleżankę, mówiąc jej, że w łazience coś przecieka. Jak się okazało, był to tylko pretekst, żeby uwięzić kobietę.

Uwięziona 23-latka prosiła, żeby ją wypuścić, ale Dominika P. przystawiła wyjście regałem, oczyściła kasę z pieniędzy i wyszła

- opisuje mokotowska policja.

Napastniczce grozi do 10 lat więzienia

Po chwili pracownica sklepu wydostała się na zewnątrz i wybiegła za swoją nieuczciwą znajomą, a następnie siłą przyprowadziła ją do sklepu. Chwilę później zadzwoniła do właścicieli sklepu i na policję. Przed przyjazdem funkcjonariuszy Dominika P. użyła jednak wobec koleżanki gazu pieprzowego i uciekła.  

Jak się okazało, właściciele nie znali danych osobowych nowej pracownicy, a jedynie jej imię i numer telefonu. Po niecałych dwóch tygodniach policjantom udało się jednak ustalić miejsce przebywania Dominiki P., którą zatrzymano w jednym z mieszkań na warszawskiej Pradze. Teraz grozi jej do 10 lat więzienia.

Więcej o: