Paweł Adamowicz upamiętniony na stacji metra Świętokrzyska. "Miłość może tylko łączyć"

"Miłość może tylko łączyć. Różnorodność jest bogactwem, nie problemem" - te słowa tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska można przeczytać na dużym banerze na stacji metra Świętokrzyska. To kolejny sposób władz Warszawy na oddanie hołdu Pawłowi Adamowiczowi.
Zobacz wideo

W jednym z przejść podziemnych na stacji metra świętokrzyska pojawił się czarny, interaktywny baner. Wyświetlane jest na nim zdjęcie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska i cytat z wypowiedzianych przez niego słów.

Paweł Adamowicz upamiętniony w Warszawie. "Miłość może tylko łączyć"

Zdjęcie baneru upamiętniającego tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska zamieścił w mediach społecznościowych prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. 

"Przejście na stacji metra Świętokrzyska. Na co dzień przebiegamy tędy szybko, spiesząc się do swoich obowiązków. Przez te kilka dni żałoby zwolnijmy, pozwólmy sobie na chwilę refleksji" - napisał.

Na banerze umieszczono jedną z wypowiedzi Pawła Adamowicza, w której manifestują się jego równościowe poglądy:

Miłość może tylko łączyć. Nasze miasto Gdańsk chce być otwarte na różnorodność, bo różnorodność jest bogactwem, nie jest problemem

Rafał Trzaskowski poinformował również, że złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy, aby nadać Pawłowi Adamowiczowi pośmiertny tytuł honorowego obywatela Warszawy. Głosowanie odbędzie się w czwartek 17 stycznia.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska w Warszawie do od 15 do 17 stycznia obowiązuje żałoba. Wszystkie imprezy masowe zostały odwołane, a flagi na budynkach urzędowych opuszczono do połowy masztu.

Więcej o: