Wzruszający hołd dla Pawła Adamowicza. W BUW-ie rozbrzmiał "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

W samo południe w murach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego rozbrzmiała piosenka "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. To hołd pracowników i studentów uczelni dla tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

W południe 15 stycznia wszystkie osoby przebywające w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie zebrały się na środku i w milczeniu odsłuchały utworu "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. 

BUW w hołdzie dla Adamowicza. "Lecz ludzi dobrej woli jest więcej"

Na filmie zamieszczonym na Facebooku Uniwersytetu Warszawskiego widać, jak osoby zebrane w BUW-ie przystają na schodach i na środku gmachu budynku, by wspólnie wysłuchać utworu Niemena o wymownym przekazie. Całość można obejrzeć tutaj.

Hołd dla Pawła Adamowicza w Bibliotece UniwersyteckiejHołd dla Pawła Adamowicza w Bibliotece Uniwersyteckiej fot. Uniwersytet Warszawski - Facebook

"W ten sposób oddajemy hołd zmarłemu wczoraj Prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. W tych tragicznych chwilach łączymy się w bólu z rodziną, bliskimi i mieszkańcami Gdańska" - informuje Uniwersytet Warszawski.

Dzięki mediom społecznościowym film obejrzało wiele osób. Ludzie piszą, że piosenka Niemena stała się niepisanym hymnem wydarzeń ostatnich dni. 

Trzydniowa żałoba w Warszawie

W reakcji na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł od ciosów zadanych przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rafał Trzaskowski ogłosił w Warszawie trzydniową żałobę. W stolicy odwołane zostały wszelkie imprezy masowe, a flagi na budynkach urzędowych zostały opuszczone do połowy masztu.

Więcej o:
Komentarze (43)
Wzruszający hołd dla Pawła Adamowicza. W BUW-ie rozbrzmiała piosenka "Dziwny jest ten świat" Niemena
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 45 razy 35

  WINĘ za tą tragedię ponosi Jarosław Kaczyński - od teraz już 'Krwawy Jarosław' -
  który podzielił Polaków i zasiał nienawiść swoimi przemowami
  od 2010 roku ma już skrwawione ręce...
  sęk w tym, że kaczyński nie jest głupi
  on jest tylko pełen kompleksów oraz chory z poczucia winy za śmierc brata... jest pełen nienawiści i żądzy władzy ...
  widziałbym raczej analogię do Hitlera...
  szczególnie dobrze widać to gdy 'przemawia' i gdy wypowiadaja się jego akolici tacy jak Pawłowicz...

  cały sposób funkcjonowania organizacji PiS to przypomnienie ponurych lat 30-tych u.w. w Niemczech...
  agresja, przemoc, nienawiść, szukanie 'wrogów' itd ...

  wymiar sprwiedliwości - a w zasadzie prokuratura pod wodza Ziobry jest winna o tyle, że nie ściga aktów nienawiści skierowanych przeciwko Opozycji i Polakom myślącym inaczej niz PiSowcy...

  to musiało się stać wobec tego co zaplanował i zrobił Kaczyński z tym krajem...
  całe przywództwo PiSu - dosłownie - CAŁE
  z Jarosławem Kaczyńskim na czele ma tę krew na rękach ...
  (plus wydział propagandy z armią trolli i TVP Kurskiego)

  nastepnym razem gdy będzie przemawiał Kaczyński czy inny Brudziński - patrzcie Polacy uważnie na czerwone, zachlapane krwią dłonie ...
  następnym razem to może być Wasza krew...

 • kocurxtr

  Oceniono 27 razy 23

  Jarosław 'Krwawy' Kain Zabójca Brata ma tę krew na rekach ...

 • kingsizemax

  Oceniono 39 razy 23

  Ciekawe co na to córka Niemena, świrująca miłośniczka faszyzującego prawactwa i Podłej zmiany.

 • spyderman2

  Oceniono 20 razy 16

  jak to jest że nożownik który odgrażał się w więzieni, tam stwierdzono chorobę i izolowano od więźniów jest wypuszczany przez państwo pisowskie na wolność, następnie ten szaleniec zdobywa identyfikator, zadaje 3 fachowe ciosy nożem niszcząć najbardziej znienawidzonego przez pis prezydenta miasto oraz zadając cios znienawidzonej przez kałczyńskiego WOŚP i p. Owsiaka.
  Przypadek? Teraz szaleniec nie zeznaje i jestem pewien że zginie w tajemniczych okolicznościach aby potencjalny pisowski spisek nigdy nie wyszedł na jaw

 • elzbietttta

  Oceniono 11 razy 11

  No i znowu zapalimy świeczki, posłuchamy wzruszających piosenek, potem wrócimy do domu i nic się nie zmieni. Mam dość tej nienawiści do wszystkiego, co inne, czasami obce, ale przecież wystarczy chęć poznania. Mam dość opłacanych osób siejących nienawiść w internecie (słowo „hejter” odebrało prawdziwe znaczenie słowa nienawiść). Żal prezydenta Adamowicza, żal mi jego rodziny. Dlaczego nadal brakuje niektórym empatii i nadal zioną nienawiścią? Dlaczego to wszystko?

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 11

  Oh..... Jakżesz trafne i dogłębnie wzruszające.
  Polsko!
  Zbudź sie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX