Wzruszający hołd dla Pawła Adamowicza. W BUW-ie rozbrzmiał "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

W samo południe w murach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego rozbrzmiała piosenka "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. To hołd pracowników i studentów uczelni dla tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.
Zobacz wideo

W południe 15 stycznia wszystkie osoby przebywające w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie zebrały się na środku i w milczeniu odsłuchały utworu "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. 

BUW w hołdzie dla Adamowicza. "Lecz ludzi dobrej woli jest więcej"

Na filmie zamieszczonym na Facebooku Uniwersytetu Warszawskiego widać, jak osoby zebrane w BUW-ie przystają na schodach i na środku gmachu budynku, by wspólnie wysłuchać utworu Niemena o wymownym przekazie. Całość można obejrzeć tutaj.

Hołd dla Pawła Adamowicza w Bibliotece UniwersyteckiejHołd dla Pawła Adamowicza w Bibliotece Uniwersyteckiej fot. Uniwersytet Warszawski - Facebook

"W ten sposób oddajemy hołd zmarłemu wczoraj Prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. W tych tragicznych chwilach łączymy się w bólu z rodziną, bliskimi i mieszkańcami Gdańska" - informuje Uniwersytet Warszawski.

Dzięki mediom społecznościowym film obejrzało wiele osób. Ludzie piszą, że piosenka Niemena stała się niepisanym hymnem wydarzeń ostatnich dni. 

Trzydniowa żałoba w Warszawie

W reakcji na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł od ciosów zadanych przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rafał Trzaskowski ogłosił w Warszawie trzydniową żałobę. W stolicy odwołane zostały wszelkie imprezy masowe, a flagi na budynkach urzędowych zostały opuszczone do połowy masztu.

Więcej o: