Paweł Adamowicz nie żyje. Rafał Trzaskowski ogłosił w Warszawie trzydniową żałobę

Rafał Trzaskowski ogłosił w Warszawie trzydniową żałobę. To reakcja na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł od ciosów zadanych przez nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 27-letni sprawca kilkukrotnie ugodził samorządowca nożem. Od niedzieli wieczorem trwała walka o życie prezydenta Gdańska. O śmierci Pawła Adamowicza poinformowano w poniedziałek przed godziną 15.

Zobacz więcej: Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 53 lata

Trzydniowa żałoba w Warszawie. "Proszę, by był to czas zadumy i refleksji"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował, że stolica Polski uczci pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza trzydniową żałobą.

"Podjąłem decyzję, że Warszawa uczci pamięć zmarłego dziś prezydenta Pawła Adamowicza trzydniową żałobą w dniach 15-17 stycznia. Bardzo proszę, by był to czas zadumy i refleksji" - poinformował Rafał Trzaskowski na Twitterze. 

W związku z żałobą odwołane zostaną wszelkie imprezy masowe w Warszawie, a flagi na budynkach urzędowych zostaną opuszczone do połowy masztu.

W poniedziałek o godzinie 18 na placu Defilad rozpocznie się wiec pamięci Pawła Adamowicza, podczas którego mieszkańcy stolicy będą się solidaryzować z gdańszczanami i bliskimi zmarłego prezydenta Gdańska pod hasłem "Stop nienawiści". Podobne wiece odbędą się w blisko czterdziestu innych miastach.

Więcej o: