Atak na Pawła Adamowicza. Warszawiacy solidaryzują się z Gdańskiem. Zbiorą się na placu Defilad

Warszawiacy zbiorą się w poniedziałek wieczorem na placu Defilad w Warszawie. To akt solidarności z tragedią, którą przeżywa teraz Gdańsk. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika.
Zobacz wideo

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został w niedzielę ugodzony nożem. Na scenę, na której odbywało się "Światełko do nieba" z okazji 27. finału WOŚP, wdarł się mężczyzna. Ugodził prezydenta Adamowicza nożem. Stan prezydenta jest bardzo poważny. 

Zobacz także:  Niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Pawła Adamowicza Lekarz: Doszło do niedotlenienia

Warszawiacy solidaryzują się z Gdańskiem

W wielu miastach w Polsce w poniedziałek wieczorem odbędzie się akcja "Stop nienawiści". To reakcja na atak na Pawła Adamowicza. W Warszawie mieszkańcy spotkają się o godzinie 18 na placu Defilad, gdzie dzień wcześniej odbyło się "Światełko do nieba". 

Organizatorzy piszą, że są w szoku, że zamachu dokonano w dniu, kiedy wszyscy Polacy solidaryzują się i mobilizują, aby ratować życie tych najmłodszych i najsłabszych. 

Przeciwstawiamy się temu zdecydowanie i głośno krzyczymy: Stop nienawiści!

- czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku. 

Proszą również wszystkich uczestników o wzięcie ze sobą latarek. "Niech każdy z nas skieruje w górę swoje własne Światełko do Nieba" - piszą. 

Więcej o: