Ogromne utrudnienia na A2. Zderzyły się trzy samochody. Korek ma 8 km długości

Korek na autostradzie A2. W piątek doszło tam to kolizji - zderzyły się trzy pojazdy. Zator jest potężny, ma długość co najmniej ośmiu kilometrów. Utrudnienia mają potrwać do godziny 13.
Zobacz wideo

A2 jest zakorkowana. Powodem piątkowego zatoru jest kolizja, do którego doszło około godziny 10 na wysokości miejscowości Brwinów na 444 kilometrze autostrady w kierunku Warszawy. 

A2. Wypadek spowodował korek na 8 km

Jak mówi podkom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zderzyły się trzy pojazdy - dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy. Do kolizji doszło, gdy ciężarówka marki Scania zaczęła hamować. Jadący za nią pojazd MAN chciał ją wyminąć, wtedy zaczepił naczepą o znajdującego się obok citroena, a następnie jeszcze w scanię. 

Żadna osoba nie została poszkodowana w wyniku wypadku. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi

- mówi podkom. Kańka w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Wypadek doprowadził jednak do ogromnych korków na A2. Jak podaje reporter Tvnwarszawa.pl, zator ma co najmniej osiem kilometrów długości, więc kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnienia potrwają do godziny 13. Podkom. Karolina Kańka z pruszkowskiej policji dodaje jednak, że oba pasy ruchu są już drożne, więc niedługo można spodziewać się rozładowania zatoru.

Więcej o: