Niespodziewany skutek reformy edukacji. Warszawskie szkoły ponadpodstawowe ograniczą lekcje religii

Reforma edukacji przyniosła w Warszawie niespodziewany skutek - ograniczenie ilości lekcji w szkołach. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że dotyczy to placówek, które będą miały kłopot z zapewnieniem odpowiednich warunków do nauki dla uczniów.
Zobacz wideo

Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, poinformowała właśnie za pośrednictwem Facebooka, że w przyszłym roku warszawskie szkoły ponadpodstawowe będą miały możliwość ograniczenia ilości lekcji religii w klasach pierwszych. 

Uczniowie z Warszawy będą mieli mniej religii w szkole

To niespodziewany rezultat reformy edukacji, która doprowadziła do tzw. "podwójnego rocznika". Oznacza to, że w przyszłym roku szkolnym do szkół ponadpodstawowych w Warszawie zamiast 19 tysięcy przyjdzie prawie 44 tysiące uczniów. Oczywistym jest zatem, że placówki będą miały problem z zapewnieniem im odpowiednich warunków. 

Władze miasta szukają rozwiązań tam, gdzie to możliwe. Jedno zauważono w lekcjach religii. Wiceprezydent Kaznowska napisała na Facebooku, że wystąpiła do warszawskich dostojników kościelnych z prośbą o możliwość zmniejszenia liczby godzin religii w klasach pierwszych do jednej tygodniowo. 

Kardynał Kazimierz Nycz oraz biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński rozpatrzyli tę prośbę pozytywnie. Renata Kaznowska została również zapewniona, że każdy wniosek dyrektora szkoły, który boryka się z problemem braku miejsca dla uczniów, zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Oznacza to, że w roku szkolnym 2019/2020 część uczniów szkół ponadpodstawowych w Warszawie będzie miała tylko jedną lekcję religii w tygodniu.

Więcej o: