Śledztwo ws. pobicia 14-letniej Turczynki umorzone. Sprawców nie ustalono

Policja zdecydowała o umorzeniu śledztwa w sprawie napaści na na 14-letnią dziewczynkę tureckiego pochodzenia, do której doszło rok temu na Ochocie.
Zobacz wideo

Na początku stycznia zeszłego roku przy ul. Słupeckiej na warszawskiej Ochocie doszło do rasistowskiego ataku na 14-letnią Turczynkę. Nieznany mężczyzna miał krzyczeć "Polska dla Polaków". Dziewczynka trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Oburzająca napaść wzbudziła duże zainteresowanie w mediach. Zareagowali na nią najważniejsi politycy w kraju. Premier Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak, ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji, zobowiązał służby do szybkiego znalezienia sprawcy. Komenda policji na Ochocie zapewniała, że sprawa traktowana jest priorytetowo. 

Śledztwo ws. pobicia 14-letniej Turczynki umorzone

Rok po rozpoczęciu śledztwo zostało jednak umorzone. Jak czytamy w wysłanym do redakcji oświadczeniu Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo ws. stosowania wobec małoletniej pokrzywdzonej przemocy z powodu jej przynależności narodowej zostało umorzone 31 grudnia. O decyzji jako pierwsza poinformowała "Stołeczna" Wyborcza

Jak tłumaczy nam Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, powodem umorzenia było niewykrycie sprawców. Prokurator dodaje, że nie udało się ustalić, kto napadł na dziewczynkę, pomimo iż policja przejrzała wiele godzin materiału nagranego przez monitoring. Zauważono tam jedynie świadka zdarzenia, którego udało się później przesłuchać. Mężczyzna zeznał jednak, że "niczego szczególnego nie zauważył". 

Łukasz Łapczyński podkreśla jednak, że umorzenie śledztwa nie oznacza końca sprawy - organy nadal będą próbować ustalić sprawców. Jeśli pojawią się nowe dowody, śledztwo zostanie ponownie podjęte. 

Przypominamy, że w październiku prokuratura informowała, że śledczy czekają na opinię biegłego, który miał ustalić charakter obrażeń pokrzywdzonej oraz okoliczności i mechanizmy, w jakich mogły powstać. Dziennikarze TVN24 nieoficjalnie ustalili wtedy, że śledczy wykryli również pewnie nieścisłości w zeznaniach poszkodowanej 14-latki. Zdaniem policji, mogą wynikać one ze stresu, którego doświadczyła dziewczynka.

Więcej o:
Komentarze (35)
Śledztwo ws. pobicia 14-letniej Turczynki umorzone. Sprawców nie ustalono
Zaloguj się
 • hefajstos1

  Oceniono 28 razy 26

  Za to ilu wykrytych sprawców profanowania pomników napisem "konstytucja" !

 • mkll95

  Oceniono 41 razy 25

  Najlepiej wszystko umarzac. Troche trzeba poudawac a pozniej umorzenie i problem z glowy. Typowe dla polaczkowej policji. Oni lubia proste zadania, pilnowanie pomnikow, i takie tam.

 • bosman64

  Oceniono 23 razy 23

  Ale "bandziorów" wieszających dziecięce buciki na płotach i bramach kościołów zaraz wykrywali.

 • justas32

  Oceniono 19 razy 17

  Zdziczenie motłochu rozzuchwalonego cichym przyzwoleniem PiS-u do nienawiści jest oburzające ...

 • zueoko

  Oceniono 16 razy 16

  Nie ma co liczyć na policję - naucz się bronić samemu.

 • carlos_512

  Oceniono 20 razy 16

  jakby zeznała, że sprawca miał przypięty znaczek KOD-u, to znaleźliby delikwenta w kilka dni...
  a swoich kulsony nie szukają...

 • keram2225

  Oceniono 26 razy 16

  taaa... szukali i prosili Pana Boga żeby nie znaleźć. Polecenie z Nowogrodzkiej.

 • tad-tad1

  Oceniono 23 razy 15

  Milicja , tak jak kiedyś, niektórych przestępstw , nie powinna wykrywać, taki nakaz

 • cezar85

  Oceniono 17 razy 13

  za Polskę bił

  więc jak szukać i sądzić patriotę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX