Przedszkole na Bemowie zalane przez fekalia. "Zamknięte do odwołania"

Przedszkole nr 435 przy ulicy Pełczyńskiego 24 zostało zamknięte do odwołania. Doszło tam do poważnej awarii kanalizacji, która spowodowała, ze podziemia placówki zostały zalane przez fekalia i inne nieczystości.
Zobacz wideo

Do awarii w bemowskim przedszkolu doszło w środę 2 stycznia. Choć nieczystości zostały już posprzątane, dzieci nie mogą jeszcze wrócić na zajęcia.

Bemowo. Wyciek fekaliów w przedszkolu

Dyrekcja przedszkola poinformowała, że wszystkie pomieszczenia na poziomie -1 przedszkola zostały zalane przez fekalia i nieczystości. Wszystko z powodu awarii przepompowni MPWiK i kanalizacji w budynku przy ulicy Pełczyńskiego 24, w którym mieści się zarówno przedszkole, jak i lokale mieszkalne.

Choć MPWiK naprawiło już awarię i uprzątnęło nieczystości, dyrekcja przedszkola zdecydowała, że potrzebne będzie ponowne, gruntowne czyszczenie.

Z uwagi na zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne i brak odpowiednich warunków higienicznych, Przedszkole Nr 435 od dnia 02 stycznia 2019 r. zostało zamknięte do odwołania. Powyższa sytuacja jest niezależna od Przedszkola

- poinformowała dyrektorka przedszkola Małgorzata Jabłońska w komunikacie skierowanym do rodziców.

Do czasu ponownego otwarcia przedszkola, rodzice mogą ubiegać się o umieszczenie ich dzieci w innych placówkach na Bemowie.

Więcej o: