Rafał Trzaskowski zapraszał na Sylwestra w Warszawie. Na pl. Bankowym się jednak nie zjawił

Sylwester w Warszawie ponownie odbył się w tym roku na placu Bankowym. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski zapraszał do wspólnej zabawy. Ostatecznie na scenie pojawiła się jednak tylko jego zastępczyni.

W sylwestrowy wieczór warszawiacy bawili się na koncercie Warszawa Stolica Sylwestra zorganizowanym przez miasto oraz telewizję TVN. 

Sylwester Stolica Sylwestra - było bardzo spokojnie

Na sylwestrowej scenie na placu Bankowym koncertowała cała plejada polskich gwiazd: Bajm, Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Wilki, Anna Wyszkoni, Natalia Nykiel, Sarsa, Sound’n’Grace, Blue Cafe, Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska, Ania Karwan, Smolasty i Sławek Uniatowski. 

Wszyscy wykonali nie tylko swoje autorskie utwory, ale także największe przeboje światowych gwiazd. 

W tym roku nie było tradycyjnego pokazu fajerwerków. Nowy prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował, że zastąpi go pokaz świetlno-laserowy. 

Na placu Bankowym pojawiło się tysiące warszawiaków (i nie tylko). Jak podaje "Stołeczna", pomimo tłumu było bardzo spokojnie. Kom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że obyło się bez większych ekscesów. Przez cały wieczór i noc policjanci wypisali tylko jeden mandat i zatrzymali jedną osobę. 

Sylwester w Warszawie. Gdzie był Rafał Trzaskowski?

Tuż przed północą na sylwestrowej scenie pojawiła się wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Razem z prezenterami TVN-u złożyła warszawiakom noworoczne życzenia. Pani prezydent mówiła, że nasza stolica jest piękna, kolorowa, otwarta, silna i życzyła mieszkańcom, aby taka pozostała. Dodała, że najważniejsze jest zdrowie. 

Na koncert Warszawa Stolica Sylwestra zapraszał prezydent Rafał Trzaskowski. Warszawiacy zwrócili jednak uwagę, że pomimo to prezydent sam nie pojawił się na placu Bankowym. Na Twitterze pojawiły się komentarze sugerujące, że pan Trzaskowski powinien tam być. 

A gdzie się zapodział pan prezydent Trzaskowski? To nie on powinien być o północy z warszawiakami, żeby złożyć im życzenia?
A prezydenta to nie było bo...?

- piszą komentujący. 

Wysłaliśmy do warszawskiego ratusza pytanie, gdzie w Sylwestra był prezydent Rafał Trzaskowski. W odpowiedzi czytamy, że nowy prezydent Warszawy wykorzystał świąteczną przerwę na urlop i spędzał czas z rodziną. 

Świąteczna przerwa była dla Rafała Trzaskowskiego pierwszym urlopem od blisko roku, jaki mógł poświęcić rodzinie, która w czasie kampanii była jego podporą. Spędzając z żoną i dwojgiem dzieci czas, i poświęcając im w tym okresie całą swoją uwagę, mógł się odwdzięczyć za wsparcie i pomoc. Prezydent Warszawy złożył oczywiście życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne mieszkańcom -  ich treść była zamieszczona na oficjalnej stronie miasta i w mediach społecznościowych 

- odpowiedziało biuro prasowe ratusza.

Więcej o: