Mieszkanka Bielan organizowała urodziny. Powiadomiła o tym sąsiadów, a ci szybko odpowiedzieli

Imprezowanie w bloku może być uciążliwe. I dla imprezujących, i dla sąsiadów. Pani Marta chciała zorganizować niedawno urodziny. Wywiesiła na klatce schodowej informację dla sąsiadów. To był strzał w dziesiątkę.
Zobacz wideo

Pani Marta mieszka na warszawskich Bielanach. Niedawno świętowała swoje urodziny. Nie chciała jednak przeszkadzać sąsiadom. Postanowiła ich uprzedzić o tym, że tego dnia może być trochę głośniej. 

Bielany. Wywiesiła kartkę, sąsiedzi odpowiedzieli

Drodzy sąsiedzi, w dniu 29 grudnia, tj. sobota w godzinach wieczornych odbędzie się impreza urodzinowa w związku z tym może być trochę głośniej niż zwykle, za co z góry przepraszamy. Dziękuję za wyrozumiałość

- napisano na kartce. 

Mieszkanka Bielan wywiesiła ogłoszenieMieszkanka Bielan wywiesiła ogłoszenie Fot. Screen Facebook

Na reakcję sąsiadów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że zareagowali bardzo pozytywnie. Dopisali na kartce swoje wiadomości: "Wszystkiego NAJ, bawcie się dobrze", "Dobrej zabawy i sto lat". 

"Takich mam kochanych sąsiadów" - napisała pani Marta, która opublikowała później swoje ogłoszenia w grupie sąsiedzkiej na Facebooku. 

Ktoś dopisał "Mhm, do 22"

Osoby, które zobaczyły post mieszkanki Bielan są zachwyceni. Piszą, że zazdroszczą pani Marcie takich wyrozumiałych sąsiadów. Dodają, że taki gest to zawsze dobry pomysł. Opowiadają, że w ich blokach mieszkalnych gospodarze imprez czasem pukają do drzwi i osobiście informują sąsiadów, że będą organizowali przyjęcie. 

Niestety wielu warszawiaków pisze, że takie uprzedzanie nie zawsze ma taki pozytywny skutek:

U mnie w bloku wywiesiłam bardzo podobną informację na temat moich 18. urodzin. Niestety, dopisano tylko "cisza nocna 22-6", "nie zgadzam się"... Tylko jeden sąsiad napisał: "osiemnastka, można wybaczyć". Na dodatek przyszła sąsiadka z wielką awantura, że ona nie zgadza się na imprezę, bo jej dziecko nie będzie mogło spać.
Fajnie... U nas na klatce, jak ktoś wywiesił taką informację, to dopisano "Mhm, do 22:00". Nie mam wyrozumiałych sąsiadów niestety.
Moja córka uprzedziła kiedyś sąsiadów o imprezie na 18. urodziny, a i tak jakiś życzliwy sąsiad wezwał policję

- piszą mieszkańcy Warszawy. 

A wy jakie macie doświadczenia z sąsiadami? Piszcie do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl. 

Ten artykuł wzbudził Wasze zainteresowanie i wywołał burzliwą dyskusję. Przeczytaliśmy wszystkie komentarze, zebraliśmy najciekawsze z nich i umieściliśmy je w materiale: Kartka, którą wywiesiła pani Marta, wzbudziła dużo emocji. "Tylko Janusze organizują imprezy w bloku"

Więcej o: