Stworzyli ławki na 100-lecie niepodległości. Nie potrafią poprawnie napisać nazwiska Piłsudskiego

Ławki "niepodległa", które stanęły w całej Polsce wzbudziły już sporo kontrowersji. Wielu osobom po prostu się nie podobają. Zwłaszcza, że wydano na nie 4 mln złotych. Teraz okazuje się jeszcze, że firma, której projekt wygrał konkurs. popełniła poważny błąd.
Zobacz wideo

Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło uczcić 100-lecie niepodległości Polski około setką ławek niepodległości, które niedługo staną w wielu miejscach w Polsce. Jedna z pierwszych pojawiła się już w warszawskich Łazienkach.

"Niepodległa" pisana ręką "Piłsudzkiego"

Projekt na niepodległościowe ławki został wybrany w konkursie. Minister Mariusz Błaszczak osobiście zdecydował, że najlepszy pomysł miała firma Betonovo. Dziennikarze NaTemat odwiedzili stronę producenta i natknęli się na rażący błąd. 

Zauważyli, że twórcy ławek tłumaczą na stronie internetowej, że napis "niepodległa", który widnieje na meblu jest wzorowany na "oryginalnie pisanym ręką marszałka Józefa Piłsudzkiego". Zdaje się, że nikt z firmy nie przeczytał tekstu przed publikacją. Zwłaszcza, że kilka akapitów niżej nazwisko marszałka napisane jest już bez błędu - Piłsudski. 

Ławki MON od początku budzą wiele kontrowersji. Tak jak pisaliśmy wcześniej, warszawiacy oraz eksperci uważają, że wygląd ławek nie spełnia podstawowych kryteriów estetycznych i - zamiast w jakikolwiek sposób nawiązywać do odzyskanej przez Polskę niepodległości - wzbudza śmiech i politowanie.

Co więcej, coraz więcej osób zauważa już, że ławki nie zostały porządnie wykonane. Ławeczka w warszawskich Łazienkach nie ma jeszcze nawet miesiąca, a już odchodzi z niej farba.  

Więcej o:
Komentarze (42)
Stworzyli ławki na 100-lecie niepodległości. Nie potrafią poprawnie napisać nazwiska Piłsudskiego
Zaloguj się
 • kolesio2

  Oceniono 42 razy 34

  Te pisie śmiecie mają problemy nawet z pisaniem , jedynie umiejętnie fałszują historię.

 • caius1

  Oceniono 30 razy 26

  Obecnie rządzący krajem oraz ich czynownicy są jak Dyzma: chamy bez cienia kindersztuby a pojęcia nie mają nie tylko o ekonomii ale również o ortografii.
  NiePiS

 • norbertrabarbar

  Oceniono 27 razy 23

  Oddaliście władzę w ręce ludzi biednych i niewykształconych to macie.

 • bmarten

  Oceniono 27 razy 23

  Po raz chyba setny pasuje do pisuarów powiedzenie, którym nieodżałowanej pamięci Stefan Kisielewski opisał gomułkowskich głupków: "oni są jak król Midas, ale czego on się dotknął - zamieniało się w złoto, czegokolwiek zaś oni dotkną - zamienia się w gów..o".

 • azalka12

  Oceniono 25 razy 21

  Tak jest dlatego, ze PIS ma w swoim portfeliku wylacznie analfabetow pracych na pieniadze i stanowiska. I niestety tez glupich, skoro nie potrafia korzystac ze slownika. I niestety, ale ci analfabeci i niemadrzy ludzie - typowe amoralne, wyksztalciuchy, ktore liznely alfabetu, ale nie zdobyly wyksztalcenia (to wlasnie jest wyksztalciuch), wiedzy, teraz pra do wladzy uwazajac sie za 'elity'.

 • jantarski11

  Oceniono 20 razy 20

  Buractwo rozpleniło się na potęgę

 • aietes

  Oceniono 16 razy 14

  Epatowanie pseudopatriotyzmem jest cechą reżimów, w tym ziobry i kaczyńskiego.

 • donmarek

  Oceniono 18 razy 14

  A kto ma uczyć PiS-dzielskiego suwerena ortografii? Przecież prezes prezes całą dobę studiuje słoniki wyrazów obcych by móc perorować na konferencjach dla niego i w tym celu organizowanych.

 • margot452

  Oceniono 15 razy 13

  Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

  A w dzisiejszych czasach nauka poprawnej pisowni to zmurszały relikt. Skoro nawet korektorzy walą ortografy w co drugiej książce, o tzw. dziennikarzach nie wspominając, czego oczekiwać po pracowniku jakiejś agencji reklamowej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX