Sylwester i Nowy Rok w Warszawie. Uwaga na zamknięte ulice i zmiany w komunikacji

W sylwestra i Nowy Rok czekają nas zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Okolice placu Bankowego, na którym odbędzie się sylwestrowa zabawa, zostaną zamknięte dla ruchu samochodowego. Dodatkowo w niektórych miejscach będzie obowiązywał zakaz parkowania, a niektóre autobusy i tramwaje zmienią trasy.
Zobacz wideo

Sylwestrowa zabawa na placu Bankowym rozpocznie się o godzinie 19, ale już od rana mieszkańcy muszą się liczyć ze zmianami organizacji ruchu. W sylwestra będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy, a w Nowy Rok - rozkład świąteczny. 

Jak dojechać na Sylwestra w Warszawie? Uwaga na utrudnienia

Od poniedziałku 31 grudnia od godz. 14.00, do wtorku 1 stycznia do ok. godz. 5.00, zamknięte będą: ul. Marszałkowska i pl. Bankowy pomiędzy ulicą Królewską
a al. Solidarności, ulica generała W. Andersa od al. Solidarności do
ul. Nowolipki oraz al. Solidarności pomiędzy al. Jana Pawła II a Wisłostradą.

Przez całą noc z 31 grudnia na 1 stycznia w odstępach 15-minutowych będzie kursowało metro. Uwaga - od godziny 22:00 31 grudnia do godziny 02:00 1 stycznia z ruchu zostanie jednak wyłączona stacja Ratusz Arsenał - w tym czasie nie będą się na niej zatrzymywały pociągi metra.

Autobusy i tramwaje pojadą objazdami

W sylwestra na zmienione trasy od godziny 14 powinni zwrócić uwagę pasażerowie autobusów: 107, 111, 157, 160, 190, 222, 227, 520 i 527, a także tramwajów linii: 4, 15, 20, 23, 26 i 35. W noc sylwestrową zmienią się też trasy autobusów nocnych linii: N11, N13, N16, N21, N41, N42, N61, N63, N66, N71 i N91.

Dodatkowo podczas imprezy na placu Bankowym tramwaje nie będą jeździły Trasą W-Z. Będzie można skorzystać z linii zastępczej Z90, która połączy Dworzec Wileński z rondem Kercelak. Na tory wyjadą linie tramwajowe: 73 na trasie Dworzec Wschodni -  Czynszowa oraz 75 na trasie Żerań Wschodni - Marymont Potok.

Zmiany w komunikacji miejskiej podczas zabawy sylwestrowejZmiany w komunikacji miejskiej podczas zabawy sylwestrowej fot. Infoulice

Na miejską zabawę sylwestrową najwygodniej dojechać komunikacją miejską - przez całą noc będą jeździły tramwaje linii: 2, 3, 4, 9, 23 i 33 oraz autobusy 507 i 522. Na trasy wyjadą też dodatkowe pociągi SKM, które zabiorą pasażerów ze stacji Warszawa Śródmieście.

Nocne autobusy linii: N13, N24, N25, N33, N35, N37, N42, N43, N44 oraz N64 będą częściej podjeżdżały na przystanki. Wracający do domów uczestnicy zabawy sylwestrowej będą mogli również skorzystać z dodatkowych kursów autobusów linii: 105, 500 i 517. 

Sylwester w Warszawie. Niektóre ulice będą zamknięte

Zmiany w komunikacji miejskiej i zamknięte uliceZmiany w komunikacji miejskiej i zamknięte ulice fot. Infoulice

Od poniedziałku 31 grudnia od godz. 14.00 do wtorku 1 stycznia do godz. 7.00 zamknięte dla ruchu będą:

  • pl. Bankowy i ul. Marszałkowska od ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej),
  • al. „Solidarności” od Wisłostrady do al. Jana Pawła II (uwaga, dojazd do posesji będzie możliwy od al. Jana Pawła II do ul. Orlej; wjechać w al. „Solidarności” z al. Jana Pawła II będzie można tylko od strony Hal Mirowskich; od godziny 14.00 będzie możliwość wyjazdu poprzez ul. Długą),
  • ul. gen. W. Andersa na odcinku od ul. Nowolipki do pl. Bankowego
  • ul. Kapucyńska (dopuszczony zostanie jedynie ruch autobusów komunikacji miejskiej od al. Solidarności do ul. Miodowej).

Do 2 stycznia do północy zamknięte dla ruchu będą ulice: Elektoralna od ul. Przechodniej do Orlej i ulica Przechodnia od ulicy Elektoralnej do drogi wewnętrznej przed Teatrem Capitol (utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115).

Do 3 stycznia do północy zamknięta dla ruchu będzie z kolei jezdnia po południowej stronie placu Bankowego. Do 3 stycznia nie będzie również dojazdu z ulicy Przechodniej przez pl. Bankowy do ulicy Marszałkowskiej.

Zakaz parkowania i objazdy

Na czas zabawy sylwestrowej w kilku miejscach będzie obowiązywał zakaz parkowania:

  • przy ulicy Marszałkowskiej na odcinku od pl. Żelaznej Bramy do pl. Bankowego,
  • w al. „Solidarności” na odcinku od ul. Orlej do pl. Bankowego oraz od ul. Długiej do    pl. Bankowego,
  • przy gen. W. Andersa od wjazdu do Komendy Stołecznej Policji do pl. Bankowego i przy skwerze książąt Czartoryskich
  • przy ul. Senatorskiej na odcinku od ul. Bielańskiej do pl. Bankowego.
  • przy ul. Okopowej na odcinku od ul. Dzielnej do ul. Anielewicza,
  • w Alejach Jerozolimskich od ul. Żelaznej do T. Chałubińskiego.

Dla zamkniętych ulic wyznaczono objazdy trasami:

a)    z mostu Śląsko-Dąbrowskiego i z ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie ulicami: Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Konwiktorska do ulicy Andersa

b)    z mostu Śląsko-Dąbrowskiego i ulicy Wybrzeże Gdańskie ulicami: Wybrzeże Kościuszkowskie, Wioślarska, Solec, most Poniatowskiego i aleje Jerozolimskie do ulicy Marszałkowskiej

c)    z ulicy Marszałkowskiej ulicami: Królewską, Grzybowską, aleją Jana Pawła II       i Anielewicza do ulicy Andersa

d)    z ulicy Andersa ulicami: Anielewicza, aleją Jana Pawła II i Świętokrzyską do ulicy Marszałkowskiej

e)    z ulicy Nowolipki ulicami: aleją Jana Pawła II i Świętokrzyską do ulicy Marszałkowskiej

f)     z alei Solidarności ulicami: aleja Jana Pawła II i ulicą Świętokrzyską do ulicy Marszałkowskiej

g)    z alei Solidarności objazd na Pragę mostem Gdańskim i mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Więcej o: