Do drzwi mieszkańców Mokotowa zapukali "urzędnicy". Burmistrz dzielnicy ostrzega przed oszustami

Mieszkańcy Mokotowa są zaniepokojeni dziwnymi wizytami urzędników. Osoby te mówią, że są z Wydziału Ochrony Środowiska i przyszli skontrolować piec. Burmistrz dzielnicy ostrzega: to oszuści.
Zobacz wideo

Na oficjalnej stronie Urzędu Dzielnicy Mokotów pojawił się komunikat od burmistrza Rafała Miastowskiego. Ostrzega w nim przed osobami podszywającymi się pod pracowników urzędu.

Mokotów. Fałszywi urzędnicy z WOŚ

Z relacji mieszkańców Mokotowa wynika, że w ostatnich dniach do drzwi ich mieszkań i domów jednorodzinnych pukały osoby podające się za pracowników Wydziału Ochrony Środowiska. Informowali, że zostali wezwani do kontroli pieców centralnego ogrzewania.

Jak podaje se.pl, jeden z mieszkańców ul. Miłobędzkiej w trakcie takiej "kontroli" wykonał telefon do WOŚ. Okazało się, że urząd nie wysyłał nikogo na obchód po mieszkaniach. Oszuści, którzy wyczuli, że mężczyzna nie da się oszukać, ulotnili się.

Burmistrz Mokotowa, Rafał Miastowski radzi za każdym razem zanim wpuścimy rzekomego pracownika urzędu do domu, dokładnie upewnić się, że posiada on legitymację służbową oraz imienne upoważnienie do dokonania kontroli.

W przypadku wątpliwości należy kontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów pod numerem telefonu 22 443 63 60. 

Więcej o: