W szopce na Pradze-Północ można podziwiać... alpaki. Wypożyczyło je warszawskie zoo

W bożonarodzeniowych żywych szopkach zwykle można spotkać owce, kozy czy osiołki. W niektórych z nich nie zabrakło też bardziej egzotycznych zwierząt. Przykładem jest szopka obok katedry św. Archanioła Michała i św. Floriana, w której zamieszkały dwie alpaki wypożyczone przez warszawskie zoo.
Zobacz wideo

Żywa bożonarodzeniowa szopka pojawiła się przy katedrze na warszawskiej Pradze- Północ już po raz siódmy. Organizuje ją urząd dzielnicy.

Praga-Północ. Alpaki w żywej szopce

Uroczyste otwarcie szopki przy ulicy ul. Floriańskiej 3 odbyło się w niedzielę 23 grudnia. Od tej chwili odwiedzający mogą podziwiać w drewnianej stajence dwie brązowe alpaki, które specjalnie na tę okazję wypożyczyła dyrekcja warszawskiego zoo. Pomieszczenie, w którym śpią, jest częściowo dogrzewane.

Na osobnym wybiegu przechadzają się z kolei trzy kozy i trzy owce. Jak informuje warszawa.wyborcza.pl, na co dzień stadko wypasa się na nadwiślańskich łąkach, a na czas świąt zostało użyczone praskiemu kościołowi przez pasterza z Dagestanu.

Szopka będzie czynna do Święta Trzech Króli.

To nie jedyna żywa szopka w Warszawie - przy kościele pokamedulskim na warszawskich Bielanach od kilkunastu lat mieszka osiołek, który również trafił tam z warszawskiego zoo. O jego historii można przeczytać tutaj: Osiołek Franio z szopki na Bielanach podbił serca warszawiaków. Jego historia jest niezwykła.

Więcej o: