Warszawiacy od rana stali w ogromnych kolejkach po chleb. "PRL wraca?"

W wigilijny poranek w Warszawie i okolicach ustawiły się gigantyczne kolejki po chleb. Żeby dostać się do piekarni na Gocławiu, Ursynowie czy w Piasecznie, trzeba było odstać swoje nawet godzinę. "Co to, powrót PRL-u?" - komentowali niektórzy mieszkańcy.
Zobacz wideo

Mieszkańcy stolicy dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami gigantycznych kolejek, które od rana ustawiają się do piekarni w Warszawie i w okolicznych miastach. Było tak między innymi na Ursynowie oraz na Gocławiu przy piekarni na Fieldorfa. 

"To chyba jakiś pozłacany ten chleb"

"Dziś przypomniałam sobie, co to kolejki. Ta jest po chleb" - napisała na Facebooku pani Anna, zamieszczając filmik, na którym widać ciągnącą się kolejkę na Pradze-Południe, w której czeka co najmniej kilkadziesiąt osób. 

"Czy to jest żart?",  O matko! To chyba jakiś pozłacany ten chleb musi być" - czytamy w komentarzach pod filmem.

Jego autorka dodaje, że specjalnie udała się po chleb przed 7 rano, żeby kolejek uniknąć. Jak widać, na podobny pomysł wpadli też inni. W efekcie na zakup chleba większość osób czekała ponad godzinę.

Kolejki też w Piasecznie. "Myślałem, że to PRL"

Żeby kupić chleb w wigilijny poranek, swoje trzeba było odstać także pod Warszawą. W Piasecznie o godzinie 7:30 w kolejce pod jedną z piekarni stało... kilkaset osób. Oczekujących na zakup pieczywa sfilmował pan Jacek, który również zamieścił wideo w mediach społecznościowych.

"Piaseczno, 24.12.2018, godzina 7:30. Kolejka po chleb. PRL wraca?" - napisał pod filmem, który nagrał pod jedną z lokalnych piekarni.

"Taka kolejka w święta za chlebem. Myślałem, że to PRL, albo coś za pół ceny sprzedają. 200 osób w kolejce po chleb stoi" - dodał mężczyzna.

Więcej o:
Komentarze (277)
Warszawiacy od rana stali w ogromnych kolejkach po chleb. "PRL wraca?"
Zaloguj się
 • jakub13579

  Oceniono 81 razy 39

  PRL wraca? Jeszcze nie we wszystkich aspektach. Ale dobra zmiana stara się jak tylko może.
  Nie można mieć na raz wszystkiego czego pragnie prezes. Bądźmy cierpliwi. Jeszcze rok, jeszcze kadencja. pisie marzenia się spełnią PRL już się zbliża. Już puka do mych drzwi. Pobiegnę go przywitać...

 • kosim

  Oceniono 41 razy 29

  a pierwsza 1/3 z tego wyląduje w śmieciach, druga 1/3 pójdzie na gołębie i kaczki, a tylko ta ostanie będzie zjedzona ew. zeschnięta.

 • siekieraaxe

  Oceniono 41 razy 25

  Brawo brawo brawo!
  wyjechałem z PRLu w 1984 bo nie mogłem zniesc ponizenia w skalpach
  a dzis po raz pierwszy od zmiany ustroju
  ZABRAKŁO DLA MNIE CHLEBA ...
  o i zadn ustaw i zyczenia tego nie zmieni

 • mistermadmat

  Oceniono 29 razy 23

  Ja kupiłem tydzień wcześniej i zamroziłem ,po wyciągnięciu z lodówki idealny . A dzisiejszy poranek zamiast stać w jakiejś durnej kolejce kimałem do oporu . Śmierć frajerom.

 • ahmed_jubara

  Oceniono 29 razy 21

  No więc tak: Bierzemy kilo mąki (najlepiej pół na pół żytnia i pszenna) , 2dag drożdży, łyżkę soli i 800ml wody, 200g zakwasu, ale może być też żur. Wkładamy do 2 keksówek, mieszamy, czekamy aż urośnie (ok.2 godz,) i do piekarnika, 15 min.250st, 45 min.200st, wyjmujemy z formy i jeszcze 15 min 200st. I mamy chleb 100 razy smaczniejszy niż ze sklepu i bez kolejki.

 • poison884

  Oceniono 14 razy 14

  Ale o co chodzi ? W Warszawie piekarnie pozamykali ?
  Ja w zachodniej Polsce dzisiaj normalnie kupiłem chleb bez kolejki. jak co dzień w osiedlowym sklepie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX