Bliscy i przyjaciele upamiętnili Korę. Na ścianie jej domu rozbłysł niezwykły neon

Na ścianie domu Kory i Kamila Sipowicza na Bielanach zawisł czerwony neon upamiętniający zmarłą pod koniec lipca artystkę. Jego pomysłodawcami są rodzina, przyjaciele i sąsiedzi Kory. Neon codziennie po zmroku będzie rozświetlał ścianę budynku, w którym wokalistka Maanamu mieszkała przez prawie 20 lat.
Zobacz wideo

Uroczyste odsłonięcie neonowego napisu o treści "Miłość to wieczna tęsknota" odbyło się w poniedziałek 17 grudnia wieczorem. Uczestniczyli w nim bliscy Kory, a także wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska i przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bielany.

Kora upamiętniona przez przyjaciół i rodzinę

Różowo-czerwony neon z cytatem z piosenki "Anioł' (z płyty "Derwisz i anioł" wydanej w 1991 roku) pojawił się na ścianie domu przy ulicy Płatniczej 59, w którym wokalistka Maanamu mieszkała przez blisko 20 lat.

Neon został w całości sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany, a jego projekt wykonała polska artystka Paulina Ołowska. Będzie zapalał się codziennie po zmroku. Dlaczego zdecydowano się własnie na taką formę upamiętnienia Kory?

- Nie chcieliśmy przykręcać tablicy ani stawiać kolejnego pomnika. Dlatego powstał piękny różowo-czerwony neon. Bardzo nietuzinkowy, jak całe życie Kory - mówił po odsłonięciu neonu burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk, cytowany przez "Gazetę Stołeczną".

Kora Jackowska. Artystka i wokalistka zespołu Maanam

Kora, a właściwie Olga Sipowicz, z domu Ostrowska, primo voto Jackowska, była artystką polskiego rocka, wokalistką i autorką tekstów (wydawanych także jako zbiory wierszy) oraz solistką zespołu Maanam w latach 1976-2008. Była odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. 

Kora zmarła 28 lipca nad ranem w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu po wieloletniej walce z rakiem. Miała 67 lat. Jej pogrzeb odbył się 8 sierpnia 2018 na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. 

Więcej o:
Komentarze (27)
Bliscy i przyjaciele upamiętnili Korę. Na ścianie jej domu rozbłysł niezwykły neon
Zaloguj się
 • japetra

  Oceniono 24 razy 24

  Piękny!!! Wspaniały pomysł!

 • runfree

  Oceniono 6 razy 6

  Pięknie!!! :)

 • arnika8

  Oceniono 5 razy 5

  Cudowny sposób upamiętnienia wybitnej wokalistki, wrażliwej poetki i wspaniałego człowieka. Kocham, kocham, kocham 💕

 • claudiusz

  Oceniono 8 razy 4

  pomysl swietny!..ale sam napis moze zbyt fantazyjny?....trudny do odczytania?...czy taka byla Kora?

 • piter2049

  Oceniono 1 raz 1

  wspaniałe!

 • dj.80

  0

  Fajna sprawa. Ale czy ten napis musi być aż taki koślawy? Przecież większość osób nie będzie w stanie tego odszyfrować.

  Poza tym plus za to że w końcu nauczyliście się, jak się ta Pani nazywała.

 • marekguz

  0

  Jakby ktoś nie wiedział to " Miłość to wieczna tęsknota "

 • arhangel

  Oceniono 2 razy 0

  co to znaczy miłość Ao ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX